Az USA-ban folyamatosan erõsödik a dollár az Euróhoz képest, hamarosan eléri a paritást. Ennek egyik fõ oka, hogy jó ideje folyik a spekuláció a FED kamatemelésére, ami egyelõre még nem következett be. Jelenleg is zajlik a FED kétnapos kamatdöntõ ülése, ahol akár már egy júniusi kamatemelést is bejelenthetnek. Ellene szól azonban, hogy az infláció csökkenõ pályán mozog, ráadásul az energiahordozók áresése még évekig hatást gyakorolhat rá. 2009 õsze óta folyamatosan csökken a munkanélküliség, ami ma 5,5% környékén áll. A bérszínvonal emelkedése azonban nem követi ezt a tendenciát, ami aggodalomra adhat okot. A tõzsdeindexekre az erõs dollár negatív hatást fejt ki, csökken a cégek profitabilitása, ami már megjelent a tõzsdei jelentések soraiban. Hosszú távon emiatt nem várhatunk már komoly S&P500 emelkedést, noha stabil 2-3% GDP növekedés várható az Egyesült Államokban.

 

Mi várható?

A technikai charton a kékkel jelölt emelkedõ trendvonal mellett még kitart a bika ereje és a narancssárga csökkenõ trendvonal is sikerrel megtartotta a március elején visszaesõ S&P500 árfolyamot. Ehhez a ponthoz tartozik a februári emelkedésre szerkeszthetõ Fibonacci-szintek 61,8%-os ideális korrekciós szintje, vagyis a további emelkedés és újabb csúcsok megütése sem elvetendõ ötlet. Az említett támasz zóna jól szerepelt és az elmúlt napok emelkedése miatt már az 50 napos mozgóátlag is támasznak tekinthetõ. Ellenállás a korábbi csúcspont, ami egyben történelmi maximum is. Ha azon túlmegy, nem marad ellenállás.

Az MACD indikátor a március elején indult esésre reagálva adott eladási jelzést, ahogy ezt tette anno az összes többi. Mivel az MACD lassú, még nem fordult vételbe, viszont a jelek biztatóak. Ezzel szemben az RSI és STS friss vételi szignált adtak. Az RSI már 51 felett mozog, vagyis beért a középtartományba. Az STS még csak most viszi át a 20-as szintet, mellyel megerõsítheti a vételi jelzés komolyságát.

Szólj hozzá