Amerikában továbbra is folytatódik az élénkülés, összességében kedvezõ adatok érkeztek a gazdaság teljesítményérõl az utóbbi két hét során. A végéhez közelít az október óta tartó gyorsjelentési szezon is, amely szintén hozzátett a pozitív piaci hangulathoz, jó eredményeket közöltek a vállalatok. A FED még jó darabig fent kívánja tartani a növekedést segítõ gazdasági környezetet, jövõ év közepéig nem tervezik a szigorítást és ez akár még tovább is csúszhat. A szerda este közzétett jegyzõkönyv is ezt az idõzítést erõsíti meg, az inflációs félelmek és a globális gyengélkedések következtében. Az amerikai indexek ismét új csúcsokat tudtak dönteni, a DOW Jones +1.46%-ot, az S&P 500 +1.65%-ot, a Nasdaq +2.19%-ot tudott erõsödni, a Russel 2000 pedig stagnálással zárta az elmúlt két hetes idõszakot.

Technikai oldal

 

Mi történt? Kezdi maga mögött hagyni az S&P 500 árfolyam a 2000 dolláros szintjét, – amely egy visszafordulás esetén még mindig támaszt nyújthat – elõzõ héten már volt, hogy több mint 70 dollárral is meg tudta haladni. 2014-ben így jelenleg már a 12%-os emelkedést is elérte az amerikai részvényindex árfolyama, ám ez még közelében sincs a tavalyi 27.6%-os növekedésnek, de ez a különbség a mennyiségi lazítási program befejezése ellenére is csökkenhet év végéig.

 

Mi várható? Az indikátorok már erõteljesen korrekcióra állnak, rövidesen lejjebb kerülhet az S&P 500 chart, ha beteljesülnek a jelzések. A 47. hét végére éppen hogy elérte az RSI a túladottsági szintjét és az MACD hisztogramján is negatív divergencia figyelhetõ meg, amely egy közelgõ esést vetít elõre. A Stochastic a közelmúltban már adott eladási szignált, de ez falsnak bizonyult és ismét visszatért a felsõ extrém tartományába. A bekövetkezõ korrekció 2000-2020 dollárig is visszaránthatja az S&P 500 részvényindex árfolyamát, felfelé azonban igen nagy tér van még az emelkedés elõtt: komolyabb ellenállás a 161.8%-os Fibonacci és az R2-es Pivot szint egybeesésénél található 2150 dollárnál.

Szólj hozzá