A hó eleji FOMC jegyzõkönyv szerint aggódnak a jegybanki tisztviselõk a piacokon tapasztalható alacsony volatilitás miatt és ígéretet tettek, hogy továbbra is támogatni fogják a megfelelõ gazdasági környezet biztosításával a fenntartható növekedést. A befektetõk elhitték a bizalomgerjesztõ szavakat, amelynek köszönhetõen egyaránt átmeneti erõsödéssel reagálták le az eseményeket az amerikai vezetõ részvényindexek.  A múlthét szerdai bézs könyvben ehhez, már nem tudtak sokat hozzátenni a jegybankárok, így újabb löket sem érkezett, inkább a második negyedéves jelentési szezon került fókuszba, amelynek már a közepén járunk.

A vállalatok eredményei javarészt meghaladják a várakozásokat, rossz eredményrõl egyelõre a Yahoo számolt be, valamint a Citigroup publikált gyenge adatokat, de az utóbbinál hozzá kell tenni, hogy 7 milliárd dolláros bírságban állapodtak meg az Amerikai Igazságügyi Hivatallal a 2003 és 2008 közötti idõszakra vonatkozóan a jelzálogpiaci kötvényekkel kapcsolatosan elkövetett szabálytalanságok okán. Végül pedig akik jobb számokat hoztak a napvilágra: az Alcoa, az Intel, a JP Morgan, a Goldman, az Ebay, az IBM, a Morgan Stanley, a Google, valamint a General Electric is csatlakozott a pozitív meglepetést okozók sorába.

Technikai oldal

 

Mi történt? Ezúttal nem tudott újabb csúcsokat elérni az S&P 500 index árfolyam, 1985 dollárról lefordulva korrekcióval  indította az legfrissebb két hetes periódust az indikátorok jelzéseinek megfelelõen. Egészen az 1950-es havi Pivot szintig tudott leszúrni az amerikai index, majd az utolsó kereskedési napon ismét az R1 közelében tudott zárni, így az ellenállási szint közelébõl indul meg a hétfõi kereskedés. Az eddigi korrekció nem tekinthetõ nagy mértékûnek, az 50 napos exponenciális mozgóátlagig sem tudott visszakorrigálni az S&P 500 árfolyam.

 

Mi várható? Az emelkedõ tendencia továbbra is sértetlen, komolyabb korrekció esetén a 1930 dollárig pattanhat vissza a jegyzés, ahol a világos kékkel rajzolt emelkedõ trendvonal és az S1-es havi Pivot támaszthatja az S&P 500 részvényindex árazását. Az RSI – Stochastic – MACD indikátor triót vizsgálva nem látható olyan erõsségû együttállás, mint a legutóbbi idõszakban. A változásokra lassabban reagáló MACD görbéi továbbra is lefelé tartanak a negatív divergenciából, a mostani korrekció nem volt elég intenzív ahhoz, hogy relevánsan alacsonyabb szintre korrigáljon az indikátor, így továbbra is egy nagyobb lejtmenet elõrejelzése figyelhetõ meg, ám az idõzítés még kérdéses. A Stochastic egy közepes erõsségû short szignált szolgáltat, mivel a keresztezés megtörtént, ám nem teljes egészében  extrém tartományban. Az RSI egyelõre támaszra lelt az 50-es középértékében a múltkori túlvettségbõl lefordulást követõen, itt még kérdéses hogy ez ki fog-e tartani, vagy egy korrekciónak köszönhetõen megcélozza-e a túladott szinteket.

Szólj hozzá