Vegyes és ellentétes elõjelû hírek és adatok mozgatják a réz árupiaci instrumentum határidõs árfolyamát. Kínában továbbra is fanyalgással fogadják a folyamatosan csökkenõ növekedési ütemet, viszont azt már kevesebben veszik figyelembe, hogy mekkora a bázis. Az már csak hab a tortán, hogy az elõzetesen számolt 7,3% helyett végül 7,4%-os növekedést produkált az ázsiai szuperhatalom, melynek gerince továbbra is az építõipar. Az USA újlakás-építési adata rendkívül pozitív visszhangot keltett, az Újvilágból várhatóan komoly keresleti igény érkezhet. A hírek eredõje egyelõre masszívan negatív, melynek hatására a zöld csökkenõ trendvonalig csökkent a réz világpiaci ára. A kékkel kiemelt csökkenõ trendcsatornából már év elején kiesett és a halványkék másodlagos trend sem tudta megfelelõen megtámasztani.
Mi várható?
A továbbiakban a korábbi csökkenõ trendcsatorna és a vastagon kiemelt zöld trendvonal közti sávban várhatjuk a ingadozni réz árfolyamot. Ezen utóbbi támasz letöréséhez elképesztõ negatív növekedési kilátások és totális pesszimizmus kéne, aminek egyelõre nem sok esélyét látom. Emelkedésben, vagy oldalazásban ellenállás a halványkék segéd trendvonal, felette pedig a csatorna és a szokásos mozgóátlagok. Egyelõre az 50 napos mozgó van értékelhetõ közelségben. Külön szép a január második hetén látott beszakadás, melyhez bõ egy éve nem látott forgalom társult. Vélhetõen rengeteg stop loss aktiválódott az alapvetõ pesszimizmus mellé.
Az indikátorok alapján jó lehetõség mutatkozik a vételekre, hiszen az RSI 20-ról, a sztochasztikus oszcillátor pedig 30 környékérõl pattant fel, közben pedig kiadták a vételi szignáljaikat. Az MACD egyelõre még eladáson áll, de ez nem sokat jelent, látszik már rajta, hogy kezd pozitívba fordulni. Értéke 2014 márciusa óta nem volt ennyire alacsony. Ha beindul az USA és az EU-t is felpörgeti a QE, akkor 2015 a réz éve lehet.