A kínai feldolgozóipari adatok hét hónapos mélypontra zuhantak februárban, melybõl arra következtethetünk, hogy a világ második legnagyobb gazdasága a növekedési lassulás útjára lépett. A kínai PMI 48,3 pontra esett, ami 50 pont alatt már gazdasági zsugorodást szimbolizál. A kínai lakásárindex is esést mutatott 14 hónap után elõször. Ez is rossz hír a réz számára, hiszen nem csak az iparban, hanem az építkezéseknél és a háztartási berendezésekben is fontos összetevõ.

Mi történt? Az amerikai CFTC jelentése alapján a medve piacra fogadó spekulánsok jelentõsen leépítették pozícióikat. A nettó pozíció így 8888 kontraktusra esett vissza, elõzõ héthez képest 43,7%-kal. Kínában a lakáspiac lehûtésén gondolkodnak a döntéshozók, ami nem tenne jót a rézfogyasztásnak. Az USA vásárlói bizalmi indexe februárban a korábbi 79,4 pontról 78,1 pontra esett. Ennek legfõbb okai a rövid távú üzleti kilátásokban tapasztalható pesszimizmus, valamint a munkaerõ piaci félelmek. Janet Yellen FED elnök asszony elégedetlen az USA gazdasági növekedésével és makro adataival, ezért felmerült, hogy a QE kivezetésének ütemét módosítani kéne.

 

Mi várható? A technikai elemzés az emelkedõ háromszög letörését mutatja. A felsõ vízszintes szára a sokszorosan megerõsített piros ellenállás szinten húzódik, a zöld emelkedõ szár pedig a letörésig optimista jeleket mutatott. A kínai helyzet miatt hosszabb távon esés várható a réz árfolyamában. A 161,8%-os Fibonacci célár a tavaly nyári aljpontok alá mutat, ahol komoly támaszra számíthatunk. Jelenleg a réz árfolyamgörbe megpróbál visszamászni a háromszögbe, meglátjuk sikerül-e neki.

Az indikátorok közül az MACD eladáson áll, az RSI és a sztochasztikus oszcillátor viszont longos jeleket mutatnak. Ha az emelkedõ trendszár elakasztja az emelkedést, akkor hosszú idõre elköszönhetünk a bikáktól a réz piacán.

Szólj hozzá