A réz árfolyama magára talált a nagy letörés után arra a hírre, hogy Kína központi bankja friss stimulussal látja el a gazdaságát, hogy az ismét tekintélyes növekedési pályára tudjon állni. 400 milliárd jüant, azaz csaknem 65 milliárd amerikai dollárt pumpálnak a bankrendszerbe, hogy megállítsák a lassulást. A kínai infláció az októberi 1,6% után novemberben már 1,4%-ra mérséklõdött. Ennek hatására számos elemzõ kételkedve tekint az éves 7,5%-os növekedés teljesíthetõségére. Mivel Kína a világ rézfogyasztásának 40%-áért felel, nem mindegy milyen mértékben tud növekedni a gazdasága. A pozitívnak mondható jegybanki enyhítés hatására a letörést visszadolgozta a réz árfolyama, ismét a tavaszi mélypont fölé tudott emelkedni.
Mi várható?
A teljes novemberi esésre húzható Fibonacci-szintek 61,8%-os korrekciós vonalának elérésére jó esély mutatkozik, mely a narancssárga vízszintesnél található. Az elmúlt hetek emelkedése során a kékkel kiemelt csökkenõ trendcsatornába is vissza tudott kúszni, ami a begyorsuló esés rémképét sikerrel elûzte. Amennyiben a céláron nem sikerül túllendülnie az ék alakzatnak tûnõ árfolyammozgás miatt, úgy támaszok a csatorna aljánál, majd pedig a december eleji leszúrásnál várhatóak. Végsõ soron a célárra a világoskék nyíl végénél számíthatunk, ami a március és július közti emelkedõ szakaszra húzott 161,8%-os FIbo-célár.
Vegyes képet mutatnak az indikátorok. Az MACD vételi jelzés környékén oszcillál, mely két hét késéssel érkezett az RSI és STS-hez képest. Az RSI 46 felett kevéssel még egyáltalán nem jelent túlvettséget, ahogy a sztochasztik sem. Egyelõre érdemes megvárni, hogy a mostani emelkedés kitart-e a célár után. Ha nem, akkor inkább a shortra szavaznék.