A kínai gazdaság vártnál lassabb növekedése rányomja bélyegét a réz árfolyamra. Az elemzõknek semmi sem elég, még az évekkel ezelõttihez viszonyított jóval magasabb bázison megvalósuló kisebb százalékok sem számítanak, csak lehessen pánikoltatni. Hogy mi is a gond? A kínai GDP növekedés a második negyedévi 7,5%-ról 7,3%-ra esett. Világvége!  Ráadásul a kínai kormány éves szinten 7,5%-ot vár, de számítások szerint ez végül csak 7,4% lesz. Jövõre még pesszimistább a megkérdezett elemzõk döntõ többsége. Képzeljék, csak 7,1%-ot várnak. Szerintem rohanok bunkert építeni, mert ha az ebolától nem, ettõl az adattól biztos csõdbe megy a világ. Elnézést a fekete humorért J

 

Mi várható?

Egyelõre érintetlen a kékkel kiemelt csökkenõ trendcsatorna. A július óta mutatkozó réz árfolyamesés ideális korrekciós szintjéhez érkeztünk a 38,2%-os Fibonacci-szintnél, amit az 50 és 120 napos mozgóátlagok támogatnak ellenállás szerepében. Innen várhatóan folytatódhat a csatornában történõ árfolyamesés. Támasz csak a 0%-os szintnél látszik. Ellenállásból viszont ötnél is több tornyosul az chart fölé, melyeknek leküzdése is csak mindössze 10% hozamot eredményezhetne.

Mindent összeadva pesszimistán látom a réz chartját a következõ két hétre elõretekintve. Hiába az USA remek makro eredményei, ha mindenki Kínára figyel, mivel a világ réz fogyasztásának 40%-át tudja magáénak. A sztochasztikon már megjelent az eladási szignál. Az RSI indikátor 50-rõl fordult negatív irányba. Az MACD egyelõre stabil vételt javasol, nincs is túlvett állapotban. Amennyiben a trendcsatornát sikerül áttörni, mindenképpen érdemes vételeket kötni, indikátoroktól függetlenül. 

Szólj hozzá