Az elmúlt két hétben Kína és USA kapcsán kétségek merültek fel a gazdasági növekedés ütemét illetõen, így ez azonnal lecsapódott a réz árfolyamán. Egy esetleges lassabb növekedés erõteljesen kihat a réz árfolyamára, így heves eladási manõvereket hajtottak végre a piaci szereplõk. Ennek során a sárgával kiemelt szimmetrikus háromszög, vagy árbocszalag technikai alakzat alsó szárát is letörte, két napig alatta tartózkodott, majd nagy erõvel visszatért az alakzat belsejébe. Ez vészjósoló jel a jövõre nézve.

 

Mi várható?

Mivel az alsó szárat átlagosnál nagyobb forgalommal letörte, majd átlagos érdeklõdés mellett két napig is alatta tudott maradni, mindenképpen aggodalomra ad okot. Hiába tért vissza a háromszögbe egy nagy fehér gyertyával, a forgalom már jócskán elmaradt, így nehéz komolyan vennem. Visszatérése során az 50, 120 és 200 napos exponenciális mozgóátlagok gyûrûjéig tudott emelkedni, melyek együttesen erõs ellenállást jelképeznek. További emelkedés során a felsõ szár jelenthet ellenállást, esés esetén támaszt pedig az alsó szár alatt található korábbi mélypontoknál, illetve a 161,8%-os elsõdleges Fibonacci-célárnál várhatunk.

Az indikátorok állásai alapján bika a rövid távú trend, azonban ennek nem szabad teljesen bedõlni. A háromszög végében járunk, meglehetõsen szûk már a réz árfolyam mozgása számára rendelkezésre álló tér, illetve az MACD sem adta még ki a vételi jelzést. Saját vagyonomat egészen biztos nem tenném fel most a rézre, se short, se long irányban. Technikailag túl rizikós.

Szólj hozzá