A réz gyakorlatilag ugyanott áll, ahol egy hónapja is, közben mindössze két kisebb hullámot tudott összehozni. Az elsõhöz a piaci eufória járult hozzá amiatt, hogy az USA és Szíria között szûnni látszik a háborús feszültség. A szír kormányerõk erõsen valószínûsíthetõen vegyi fegyvereket vetettek be a lázadók és a polgári lakosság ellen, ami az amerikai elnöknek nem tetszett és akár bombázások árán is rendet akart teremteni. Az október elsején az USA-ban életbelépett nagy szövetségi leállás miatt – elemzõk szerint – a GDP tized pontokkal eshet vissza, ami a réz számára nem jó jel.

 

A technikai oldal ezúttal jóval színesebb, mint a hírek világa. A vízszintesen felvett piros, sárga és zöld vonalak támasz és ellenállászinteket reprezentálnak. A piros a nyár óta fennálló oldalazó mozgás tetejét jelöli és erõs ellenállás szerepét tölti be. A zöld ennek párja a támasz oldalon, a sárga pedig váltogatja szerepét, jelenleg épp támasz. Ezen szintek között oldalazik a réz grafikonja és egyelõre nem látszik semmi, ami miatt ez a trend rövid távon változna. Mozgása során augusztus óta komoly leszorító hatást gyakorol rá a lila színû 200 napos mozgóátlag és szeptember közepe óta megbízható támaszt nyújt a magenta 50 napos. Szürkével jelöltem egy kicsit szabálytalan árbocszalagot, melybõl többnyire felfelé szokott kitörni. Ezt az irányt támogatja a világos zöld füles csésze technikai alakzat, mely bika piacot jelez.

Roppant érdekes képet adnak a népszerû indikátorok, illetve pont hogy nem mutatnak semmit sem. Az MACD görbék szabályos vízszintest húznak, az RSI az 50-es szint körül oszcillál, csak a sztochasztikusnál lelhetõ fel némi mocorgás, de per pillanat az se tudja eldönteni merre jelezzen. A technikai alakzatok miatt tennék egy százast a longra, de ha valóban meg akarjuk alapozni a szerencsénket, érdemes kivárni az indikátorok vételi szignáljait.

Szólj hozzá