Októberben rájárt a rúd a rézre. A nagy ipari országok fejlõdési ütemének csökkenésétõl való rendre fellángoló félelmek elbizonytalanították a longos befektetõket, így a korábbi emelkedõ háromszög célárának elérése után inkább folyamatos hozamrealizálásba kezdtek a piac szereplõi. A sok pesszimista hír között azonban találhatunk optimistákat is! 2015-ig várhatóan évente 6%-kal emelkedhet az ipari fémek iránti kereslet és a legfrissebb adatok alapján szeptemberben 17%-kal nõtt Kínában a feldolgozott réz importja.

réz október 

A tavasszal kezdõdött, majd egész nyár során épült (kékkel jelölt) emelkedõ háromszögbõl kitört a réz árfolyama. Egészen a kék nyíl csúcsáig repült, itt találhattuk a háromszög magasságából kalkulált elvárható célárat. Ezután a pirossal jelzett csökkenõ háromszög technikai alakzat épült október közepéig. Rendre magasabb forgalom volt a mélypontoknál és kisebb a csúcspontoknál. A háromszög csúcsához közeledve elérkezett a nagy forgalommal történõ letörés, melyet a mennyiségi adatokat tartalmazó pálcikáknál rózsaszín felkiáltójellel hangsúlyoztam. A zuhanás utáni harmadik kereskedési napon már mind a három nevezetes mozgóátlagot letörte, támasztó hatásuk ezúttal nem tudott érvényesülni. Ettõl a naptól kezdve viszont az 50, 120 és 200 napos mozgóátlagok ellenállásként fognak mûködni. Meglepõ továbbá, hogy a kék emelkedõ háromszög vízszintes szárának is támaszként kellett volna szolgálnia, de nem sok haszna volt. Mostantól ez a szint is ellenállásnak számít.

Ezúttal a CCI indikátort alkalmazom, mely egy momentum indikátor, ezért magával az árfolyammal nem foglalkozik. Egységnyi idõre visszatekintve analizálja az árfolyam helyzetét. A múlt figyelembevételével alkalmazhatók a vételt, illetve eladást jelentõ jelek, a réznél a +100 és -100 metszésénél veszem figyelembe. A múlt heti kis emelkedésnél megkaptuk a vételi szignált, azonban ez elhalni látszik. Érdemes más indikátorokkal együtt használni!

Szólj hozzá