A réz árfolyamának év eleji alakulását döntõ többségben makrogazdasági adatok befolyásolták. 2013 elsõ kereskedési napján a fiscal cliff elkerülésének örültek a befektetõk, közben a nettó vételi pozíciók számának leépítése zajlott. Kínából, a réz legnagyobb ipari hasznosítójától ellentétes elõjelû makrogazdasági adatok érkeztek.
Az exportnövekedés és a javuló hitelezési aktivitás felfelé hajtották a réz árát, viszont a magasabb infláció miatt kevesebb jegybanki ösztönzést kaphat az ország, így csökkenhet az import és a befektetési kedv. Az USA gazdaságának javultak a növekedési kilátásai.
Múlt havi elemzésem füles csészéjének célára továbbra sincs elveszve, szépen lassan, hullámzó uptrendben halad felé az árfolyam. Összességében egy bordóval kiemelt ékelõdés figyelhetõ meg, amiben összesen 5 emelkedõ és csökkenõ szakasz váltotta egymást. Azért nem merem Elliott-ciklusnak nevezni, mert sem az idõtartományban, sem a korrekciós szintekben nem teljesíti az elvárásokat, pedig eléggé jellegzetes a mozgás. A füles csésze célárához mindössze 5 pont hiányzott, így nem lehetünk biztosak benne, hogy az ékben még egy felpattanással elérhetjük a pontos magasságot.
Az esést vetíti elõre a folyamatosan emelkedõ forgalomhoz kapcsolódó túlzott optimizmus és a sztochasztikus oszcillátor eladási jelzése. Elsõ körben valószínûsíthetõ az ék alsó szárának érintése, amire az 50 napos mozgóátlag jelenléte miatt erõs támaszként tekintünk. Ennek eleste után az együtt álló 120 és 200 napos átlagok jelentik a következõ támaszszintet, alatta a korábbi nevezetes aljak. Emelkedés esetén az ék felsõ szára, majd az augusztusi csúcs jelenthetnek ellenállást.