Áprilisban erõteljes hullámzó mozgást figyelhettünk meg a réz esetében. A hónap elején az amerikai gazdaság növekedésének lassulása küldte az árfolyamát 8 havi mélypontra. Késõbb se bõvelkedtünk jó hírekben, gyenge USA konjunktúra adatok érkeztek, és a kínai import is csökkenõ pályára állt. Akadtak azért longos hírek is, többek között rövid emelkedést generáltak a chilei sztrájkok, a Rio Tinto bányaóriás utahi rézbányájának bezárása, és az USA építkezési adatai is pozitívra sikeredtek. Az EKB monetáris lazítása is optimizmusra adott okot.
A réz február óta a sötétkékkel jelölt csökkenõ trendcsatornában ereszkedett egészen április közepéig, mikor is annyira felgyorsult az árupiaci alapokból történõ tõkekiáramlás hatására végbemenõ árfolyamesés, hogy kiesett a trendbõl. A forgalom alapján megerõsíthetõ, hogy nem véletlen leszúrásról volt szó, azóta is komoly mennyiséget adtak el belõle. Két fehér gyertyával sikerült egy hétre visszamásznia az alsó sötétkék szár fölé, de ez nem maradt tartós, a hónap utolsó napján ismét letörte egy hatalmas testû fekete gyertyával.
A Fibonacci korrekciós szintek alkalmazásával megfigyelhetõ, hogy az 50%-os magasság erõs ellenállásként fordította ismét esésbe. Mivel ismét elérte a 0%-os támaszt, számíthatunk egy felpattanásra. Ebbe a képbe némileg belerondít az MACD indikátor, ami az ismételt trendtöréskor eladási jelzést adott. A napokban minden eldõl. Ha a 0% nem támasztja meg, jöhetnek az újabb mélypontok. Emelkedésben a nevezetes Fibonacci-szintek, a csatorna szélei, majd felettük az 50, 120 és 200 napos mozgóátlagok jelenthetnek ellenállást.