A palládium árfolyam kezd magára találni a szeptemberi nagy zuhanás után. Október és november során három jól kivehetõ aljat hozott létre, melyek fordított váll-fej-váll alakzatra hasonlítanak. Az utóbbi hetek emelkedését sok elemzõ köti az arany emelkedéséhez. Egyes vélemények szerint a gazdasági szankciók és a rubel leértékelõdése miatt padlóra került Oroszország a palládium exportjának csökkentésével fog bosszút állni a nyugati autóipari cégeken, így a várható kínálatcsökkenés miatt is emelkedhet még a palládium árfolyama. A kõolaj árának beszakadása jót tesz az autógyáraknak, nagyobb igény fog új autókra mutatkozni, vagyis a palládium keresleti oldalának növekedésével is számolhatunk.
Mi várható?
A fordított fej-váll nyakvonalát december elején áttörte a palládium árfolyamgörbéje, azonban az összképben felsejlik a pirossal kiemelt, pozitív irányba mutató ék alakzat képe. Ez trendfordító hatású és letörés eseté a világoszölddel kiemelt támasz zóna sem állhat ellen neki, újabb mélypontok jöhetnek. Amennyiben ez téves volna, úgy simán felmehet a 61,8%-os Fibonacci korrekciós szintig. Már nem látszik ellenállás, hisz a mozgóátlagok mind a nyakvonal alatt mozognak. Támasz tehát a nyakvonal és a mozgóátlagok közös zónája, alatta pedig az õszi aljpontok.
Érdekes a helyzet az indikátoroknál, mert egyöntetûen vételi jelzésen állnak, azonban ezek közül csak a sztochasztik mondható frissnek, ami viszont 80-as szint felett alakult ki. Az RSI már 60 felett jár és az MACD is nyáron volt utoljára ezeken az értékeken. Ezzel azt szeretném hangsúlyozni, hogy hiába bullos a kép, elõbújhatnak a mackók, amire az ék alakzat lehet figyelmeztetõ