Az orosz-ukrán állóháború és ukrán választások némi bizakodást adhatnak a helyzet politikai rendezésére, de alapjaiban véve nem fest rózsásan a helyzet. Ezzel, és az orosz embargóval párhuzamosan a világ palládium készleteinek jelentõs része is tiltott övezetbe került. A helyzet további romlásával még nagyobb szelet eshet ki a világ kínálati oldaláról és tovább emelkedhetnek az árak. Talán emiatt is alakulhatott ki ez a torz dupla alj, mélyebben fekvõ második hullámmal. Komolyan vehetõségi szintje nem túl magas, de mindenképp megtört a folyamatosan csökkenõ trend.

 

Mi várható?

Amennyiben a nyakvonalról nem fordulna le a palládium chart, úgy akár 6% körüli hozamvadászatra is felkerekedhetne a „10 kicsi spekuláns”. Jelenleg azonban nagy ellenállásnak bizonyult az 50 napos mozgóátlag meghitt közelsége és lankadni látszik a platinafémek közé tartozó, régi nevén „itélany” kemény égnek állása. Már az 50%-os Fibo-szintet tesztelgeti, amibõl hamar következhet a 61,8%-os szint. Itt támaszra számíthatunk, de legkésõbb a 0%-os szintnek fognia kéne az esetleges esét. Emelkedésben ellenállás az 50 napossal támogatott nyakvonal, majd a 120 napos. Ha ezeket sikerrel leküzdi, nem kizárt a 261,8%-os másodlagos Fibonacci-célár elérése sem, ami a szeptember eleji csúcsnál mutatja magát.

Az indikátorok bikának mutatják magukat, de megint szkeptikusnak kell lennem. A sztochasztik túl magasra futott, 80 környékén hamar érkezhet egy eladási szignál. Az RSI 50-en totál semleges, felõle mehet még magasabbra. Az MACD is boldogan csábít vételekre. Azért csak óvatosan, kemény szinteken járunk!

Szólj hozzá