A palládium árfolyam változását nagyban befolyásolja a világ autóiparának teljesítménye, hiszen a felhasználás jelentõs részét ez az iparág végzi. Az USA autóeladási statisztikái alapján komoly fejlõdés indult meg az új autó értékesítés tekintetében. Európa lassan, de biztosan kezd kimászni a gödörbõl. Az autóeladások beindulása és a világgazdaság ereje összhangban állnak egymással, így nem kizárt egy komolyabb palládiumdrágulás sem az eljövendõ egy-két évben.

 

Erõsen bika arcát mutatja nekünk a palládium chart. A zöld emelkedõ trendvonal és a piros vízszintes ellenállás zóna között egy komoly emelkedõ háromszöget vehetünk észre. Ebben a kékkel kiemelt, szintén long pozíció kiépítését javasló, füles csésze alakzattal találkozhatunk. Amennyiben ez utóbbi érvényre tud kerülni és áttöri az ellenállását 770 dollár környékén, úgy nagy valószínûséggel egészen a 820 dollár körüli 161,8%-os elsõdleges Fibonacci-célárig rallyzhat. Az alakzat számára azonban még bõven van hely a háromszögön belüli mozgásra, ahol a nevezetes mozgóátlagaink besegítenek a támaszzóna kialakításában. A formáció belsejében is szépen megfigyelhetünk kisebb alakzatokat, pl. a narancssárgával berajzolt dupla csúcsot, melybõl szabályszerûen érte el az októberi mélypontot az emelkedõ trendvonalnál.

Ellenállásra elsõ körben a piros zónában találhatunk, azt áttörve már nem látszik semmi komoly szint az elmúlt 5 hónapot alapul véve. Az indikátorok többsége túlvett, túlhúzott állapotot mutat. Az MACD éppen eladási szingált szeretne szolgáltatni, az RSI szintén túl magasan áll. A sztochasztikus oszcillátor sem adott még egyértelmû jelet, de itt is valószínûbb az eladás.

Szólj hozzá