Jól jártak azok, akik elõzõ hónapban betáraztak a részvénybõl, ugyanis ennél erõsebb hátszelet nem is kaphatott volna májusban az OTP, záporoztak a hazai gazdaság javulásáról szóló optimista gazdasági adatok és a hó közepén megjelent elsõ negyedéves jelentés is nagy mértékben kedvezõbb eredményszámokat tartalmazott és a 2013 után járó osztalék növekedése is bejelentésre került. Mindezeknek köszönhetõen 600 forintot tudott emelkedni  az OTP árfolyama a hó eleji nyitó árhoz, amely 14%-os erõsödésnek felel meg.

Az örömködést azonban beárnyékolhatná egy újabb devizahiteles mentõcsomag, amely jelentõs veszteségeket generálhat a bank számára, valamint az ukrán helyzet is tovább fokozza az OTP-ben rejlõ kockázatot – egy tartós hrivnya gyengülés esetén számottevõ hitelezési veszteséget lenne kénytelen elkönyvelni a bankcsoport,  és a helyzet súlyosbodása további problémákkal is járna.

Technikai oldal

 

Mi történt? Hosszú idõ óta elõször mutatja nagyobb fordulat jeleit az OTP, havi idõsíkon már a hosszú távú háromszögellés fölé tudott zárni. A háromszög nagyobb periódusú, leginkább havi charton figyelhetõ meg: a felsõ oldala a 2007-es 10970 forinton lévõ történelmi maximumtól, az alsó pedig a válság 2009-es tavaszi mélypontjától indul és azóta gyakorlatilag folyamatosan szûkült az OTP ármozgása. Májusban befejezte a tavaly év végén elkezdett fordított fej-váll alakzat kirajzolását az árfolyam, és sikeresen át is szakította a 200-as exponenciális mozgóátlag által képzett nyakvonalat. Az alakzatból számított célár 5450 forintnál húzódik, de amennyiben tartósan a süllyedõ trendvonal fölött lesz képes maradni az OTP, ez csak az elsõ hulláma lesz az emelkedésnek.

 

Mi várható? Napos idõsíkon már kialakult a 200 és az 50 napos mozgóátlag keresztezése,  amely erõs emelkedõ trendre utal és ezt tovább erõsíti a fordított fej-váll alakzat, amelynek még messze található a célára és a háromszögbõl való kitörés is egyértelmûen felfele mutat. Indikátorok tekintetében az RSI irányt váltott, átütötte és visszatesztelte a korábbi csökkenését, így megindult a túlvett szintje felé, de addig még van tér bõven. A Stochastic már belépett a felsõ extrém tartományba, de a keresztezés még várat magára, tehát short szignál még nem alakult ki, az MACD pedig még mindig negatív tartományban tartózkodik, de már közelít a nullás középvonalához.

Szólj hozzá