A kedvezõ hírek ellenére csak csekély mértékben, 1,5%-ot tudott erõsödni az olajipari vállalat. A hó elején közzétett elsõ negyedéves jelentés a vártaknak megfelelõen gyengülõ eredményekrõl számolt be, de mivel ez nem okozott meglepetést sokáig nem tudta visszafogni a jó nemzetközi és hazai hangulatnak köszönhetõ emelkedést. Ez azonban csak az osztalékfizetésre jogosult részvények vásárlási határidejének az utolsó napjáig tartott ki, majd réssel kezdett szakadni a MOL árfolyama.

Az osztalékok június 5-tõl  kerülnek kifizetésre, amelynek mértéke 590 forintra nõtt a tavalyi 462-rõl. Az INA ügy továbbra is húzódik, amelyet kockázati tényezõként lehet számon tartani, így ez a nyomás továbbra is az árfolyamra nehezedik.

Technikai oldal

 

Mi történt? Májusban egy keveset volt képes emelkedni a hazai olajipari bluechip árazása, bár ez nem feltétlenül pozitívum, mivel technikailag ezzel egy hosszabb távú esést készített elõ az ármozgás. A MOL alakulását immár 3 éve esés jellemzi, amely az utóbbi idõkben egyre lendületesebb ütemben zajlott, tavaly nyár óta hetes charton az 50-es exponenciális mozgóátlaghoz sem tudott visszakorrigálni. Januárban alulhaladta a 13800 forintnál húzódó 2011-es lokális minimum szintjét, amelyet most, májusban tesztelt vissza, amikor éppen egybeesett a világoskékkel rajzolt süllyedõ trendvonallal és nagyon rövid idõn belül le is fordult róla.

 

Mi várható? A lefordulás nagy teret nyitott meg az árfolyamesés számára, innen akár egészen a válságot követõ mélypont környékére is zuhanhat a MOL, a 161.8%-os Fibonacci szint 9500 forintnál húzódik. Az indikátorok még messze állnak a túladottság jelzésétõl, az RSI már több, mint egy éve a középvonala felé sem tudott kerülni, vagyis amint látszódott némi vételi  kedv az is gyorsan alábbhagyott. A Stochastic a visszateszt hatására belépett a felsõ extrém tartományába és rövidesen eladási szignált adhat, az MACD pedig lassan, de biztosan vesz fel egyre alacsonyabb értékeket a negatív tartományban.

Szólj hozzá