Amennyiben az embert korlátozzák a jelenidõben abban a komfort- és szabadságérzetben, amit megszokott a múltban, akkor az ember válaszreakciókat keres annak érdekében, hogy visszaállítsa az eredeti, megszokott állapotot, vagy esetleg még javítson a korábbin. 

Ennek ékes bizonyítéka az egyre jobban tátongó szakadék a jövedelmek nominális, és reálértéke között. Ezt leginkább akkor érezzük, ha az életünkben oly fontos energia, vagy élelmiszer áremelkedés meghaladja a jövedelmünk növekedését, tehát ezen javakból egyre kevésbé részesülünk, ráadásul az ütem relatíve gyorsabb, mint az, ahogy a folyamatokból eredõ állapothoz hozzászoknánk. Az energiaszolgáltatóktól való független lét egyet jelent a szabadságérzettel. Ennek a fogyasztói magatartásnak az erõsödése fokozhatja az alternatív energiákkal foglalkozó vállalatok növekedését.

Világunk egyik legjobban fejlõdõ gazdasága Kína, ezért a befektetõk általában felkapják a fejüket, ha egy kínai cégrõl lesz tudomásuk, mivel nagyobb hajlandóságot éreznek, hogy egy sikerbõl õk is részesedjenek – alap befektetõi magatartás.

Egy cég, ami kínai, és a napenergetikában tevékenykedik…, JASO

A Solar Holdings Co. napelem, és napelem modulok tervezésében, fejlesztésében, gyártásában, és értékesítésében tevékenykedik. Elsõsorban monokristályos, és polikristályos napelemeket gyártanak standard, és speciális változatokban. A cég a termékeit a JA Solar márkanév alatt értékesíti.

A cég világszinten a 2-ik helyet foglalja el

 

Június 5-én a Goldman Sachs leminõsítette a vállalatot, mivel az EU 47%-kal akarja emelni a vámokat a kínai napelemeket gyártó cégek hátrányára. Az árverseny nagy, de alapjában véve nem valószínû, hogy megrengetné a cég mûködését. Japánba, illetve a feltörekvõ piaci országokba történõ értékesítésben teljesítménynövekedésre lehet számítani. Ennek következtében az elmúlt 5 év -20%-os volumenével ellentétben a várakozások tekintetében 20%-os átlagnövekedést prognosztizálnak. Szektortársaihoz mérten bizonyos értékelési szempontok szerint olcsóbb a részvény.

A részvényben a piaci értékítélet növekedett a 2012-es mélypontról, az ellenállási szinteket rábízzuk a képzelet alkotta határokra. 🙂

Szólj hozzá