Lecsengeni látszik a nyári aszály miatti pánik, a kukorica árfolyama elkezdett csökkenni. Ráerõsít az irányra az USA gyenge export adata, és hogy már két nagy kukoricatermelõ cég is felfelé korrigálta a 2012-es év termésadatait. A kínálat tehát a nyilvánosságra kerülõ adatokkal növekszik, az export elmarad az elvárttól, így a túlkínálat miatt további árfolyamcsökkenésre lehet számítani.

kukorica október 

Technikai szemüvegen keresztül gyönyörûen megrajzolt chart tárul elénk. Tankönyvekbe illõen szép trendfordulós szétterülést láthatunk egészen július közepe óta. A pánikvételek során megütött csúcs elérése után egy szûkebb 8-10% „széles” csatornában oldalazott egészen szeptember közepéig. Pirossal jelöltem a sáv tetejét, ami ellenállást jelent, valamint zölddel az alját, ami támaszként szolgálva rendre visszalökte az árfolyamot. Az elsõ zöld támaszvonal szeptember közepén esett el, így ezt innentõl joggal rajzolhattam tovább pirossal, hiszen onnantól valóban ellenállásként mûködik jelenleg is. Fibonacci-szintek segítségével kijelöltem az új aljat, melyet két kereskedési napon is túllõtt. Egy éles kanyart véve azonban visszatért az újabb vízszintes sávba, aminek elemzésünk napján éppen az aljára tapadt. Idõtávon vizsgálva az új sáv hasonlóan hosszú, mint az eggyel magasabban található, így hamarosan negatív irányú elmozdulásra számítok, ami a piros kérdõjeles nyíl végpontja terelheti a kukorica árát.

Az újabb sávban az 50 és 200 napos exponenciális mozgóátlagok között pattogott. Mielõtt eléri a korábban tárgyalt mélyebb célárat, még le kell küzdenie a 120 napos mozgóátlagot is, ami akár egy új sávban láthatja el támasz, vagy késõbb ellenállás szerepét.
A határidõs kukorica árfolyam elemzéséhez a Stochastic oszcillátort hívtam segítségül, melynek célja olyan belépési pontok kijelölése, melyek megadott idõintervallumban vizsgált árfolyam pozíciók viszonyításával jönnek létre. Jelen pillanatban rövid távú eladási jelet kaptunk, ami a távolabbi várakozásainkat segít alátámasztani.

Szólj hozzá