A kukorica izgalmas hónapot hagyott maga mögött, komoly emelkedõ trendet tett semmissé mindössze két nap zuhanás. Az emelkedést támogatta több készletezési és keresleti adat illetve hír. Az USA mezõgazdasági minisztériuma erõs keresletrõl tett közzé jelentést, miközben a kínálati oldal gyengélkedett. Az állattenyésztõk is megnövekedett igényt jeleztek, sõt az etanol gyárak is kimerítették raktárkészleteiket. A hó végi, április eleji nagy esést az USDA újabb raktározási adata, valamint a 80 éve nem látott méretû termõterületek okozták. Az elemzõi várakozásokkal szemben magasabbak a valós készletek.
Múlt havi elemzésemben erõsen gyanakodtam a zölddel kiemelt dupla alj formáció kiteljesedésére, de végül nem sikerült áttörnie a ferde sárga nyakvonalat. Ehelyett komoly esésbe kezdett, egészen az elvárható 161,8%-os Fibonacci-célárig zuhant a kukorica árfolyama mindössze csekély két nap alatt. Jelenleg is itt tartózkodik, várható hogy itt megpihen, illetve a fent hagyott rést is betöltheti.
A CCI indikátor már a nagy szakadás elõtt eladásba váltott, így aki erre figyelt, idõben tudta realizálni a jól megérdemelt hozamot. A célár elérésekor fordult a CCI iránya, de még mindig a -100-as szint alatt tartózkodik, így a vételekkel érdemes megvárni az említett szint áttörését. Az alsó Bollinger-szalagból is kilépett az árfolyamgörbe, erõsen esélyes hogy visszatér a szalag közepébe és egyúttal betölti a két fekete gyertya között maradt rést. Felette komoly ellenállást szolgáltatnak az együtt haladó 50, 120 és 200 napos exponenciális mozgóátlagok, majd pedig a ferde sárga nyakvonal. Támasz a jelenlegi szinten fejti ki a hatását, alatta a másodlagos célár várja az esetleges további esést