A kukorica áprilisi teljesítményét az idõjárás, a készletadatokra történõ spekuláció illetve a keresleti oldal alakították legnagyobb mértékben. Az USA-ban érzékelhetõ csapadékos tavasz miatt erõteljes késésben van a vetés. Az Amerikai Mezõgazdasági Minisztérium által közzétett adatok szerint a tervezett munkának csupán 5 százalékát sikerült hétfõig megvalósítani szemben az elmúlt öt év 31 százalékos átlagával. Az USA kormányzati statisztikái szerint növekedett a kukoricából elõállított etanol mennyisége, mely a keresleti oldal erõsödésérõl árulkodik.

kukorica április 

A búzával némi hasonlóságot mutat a kukorica grafikonja. Ez esetben is meg merem kockáztatni, hogy dupla aljjal, vagy pedig a zölddel kiemelt fordított váll-fej-vállal állunk szemben azzal a szépséghibával, hogy a jobb váll még nem épült ki teljesen, azonban ennek kezdetére utal az elmúlt kétnapi fekete gyertya. Amennyiben sikerrel túllép a nyakvonalon, úgy a 161,8%-os elsõdleges célárnál találkozhat a 2013. január és április eleje között érvényes, pirossal kiemelt támaszszinttel. Ez erõs ellenállásként funkcionálhat. A célár tartományában betöltésre vár a március végi rés, ami szintén mágnesként vonzza az árfolyamgörbét.

A CCI indikátort vettem segítségül a vételi pozíció felvételéhez. Április elején megadta a vételi szignált a -100-as szint alulról történõ metszésekor, mely a mai napig érvényben van. A további sorsa bizonytalanná vált, mert lefordult a zöld sáv felé. Ez beillik abba a képbe, melyben a jobb váll kialakulását várjuk. Ez esetben látni fogjuk az újabb -100-as alulról történõ metszés esetén a következõ pozícióbõvítési pontot. A jobb váll alját a bal váll aljánál várhatjuk. Emelkedésben ellenállásokra a korábban felsorolt nevezetes szinteknél számíthatunk, valamint az összes feltüntetett exponenciális mozgóátlagnál, sorrendben az 50, 120 és 200 naposnál.

Szólj hozzá