Mi történt? Továbbra is a siralmas brazil és vietnámi kávétermés miatt fáj az árfolyamesésre spekuláló piaci szereplõk feje, hiszen a szárazság miatti terméskiesés nem az egyetlen veszteség. A kávécserjék is megsínylették az aszályos idõjárást, minek következtében több évre lesz szükség, hogy helyreálljon az ültetvény egészsége. Ennek fényében nem meglepõ, hogy a kávé árfolyam nem képes esni és a kékkel közrezárt oldalazó sávban mozog. Ezen belül egy idáig dupla csúcsnak látott váll-fej-váll épül.

 

Mi várható?

Fundamentális oldalról továbbra is indokolt a magas árfolyam, azonban nagy mozgásokat várhatóan nem indukál már az aszály miatti terméskiesés. Technikai oldalról jelenleg az 50 és 120 napos exponenciális mozgóátlagok közé szorult a kávé árfolyama, melyet alulról a sáv alja is támaszt. Az 50 napos mozgó az ellenállás szerepét tölti be. Ha ezt sikerül áttörni, akkor a márciusi, vagy pedig az áprilisi csúcsokig rallyzhat kedvelt agrárpiaci instrumentumunk.

Amennyiben a váll-fej-váll szabályosan kiteljesedik és a nyakvonal letörése megvalósul, úgy a 136 dollár körül található 161,8%-os elsõdleges Fibonacci-célárig szánkázhat a kávé árfolyamgörbéje. A 200 napos mozgóátlag támasz mivolta miatt ezt megakadályozhatja. Az indikátorok alapján egyedül a sztochasztik fordult eladásba, az RSI és az MACD is inkább vételt ajánl. Rövidtávon érdemes a sztochasztikot figyelni, azonban az összkép bullos. Legalábbis a jobb váll kiépüléséig optimista vagyok ezen forgatókönyvet illetõleg.

Szólj hozzá