A Volcafe neves kávékereskedõ teljesen lemondott az idei brazil termésrõl, mely újabb magasságokba repítette a kávé árfolyamát. Az aszály miatt 2015-2016-ban is komoly hiánnyal kell számolni, hiszen nem csak a termés károsodott, hanem az ültetvények is. A Citigroup a Volcafenál is pesszimistább elõrejelzést adott, ami 7%-ot röpített a kávé aznapi árfolyamán. Kiderült az is, hogy a Starbucks leállította a kávé vételeit, mert alacsony árakon jó elõre lekötötte a szállítmányokat. Így abban a szerencsés helyzetben érezheti magát, hogy a partvonalról figyelheti az eseményeket és nem kell a drágulás miatt aggódnia a profit miatt. Elemzõk szerint az arabica kávé csekély brazil termését valamelyest egyensúlyozni fogja a kiváló robusta hozam.
Egy ideje hasznunkra válik a Fibonacci-legyezõ a kávé technikai elemzése során, ezúttal sem szeretném mellõzni. Ahogy a fenti ábrán látható, a legközelebbi piros szár immár ellenállásnak tekintendõ és csak az egyetlen zöld szár jelent támaszt a beinduló árfolyamesésben. A magenta színû 50 napos exponenciális mozgóátlag nem tudta megtartani, lejjebb a világoszöld 120 napos, alatta pedig a lila 200 napos tehetnek még ez ügyben jó szolgálatot. Az árfolyamgörbe alakulása dupla csúcsra emlékeztethet minket, azonban a második csúcs magasabb, így az ebbõl számítható jelentõs esés bekövetkezése nem megalapozott, felejtsük is el.
További árfolyamesést, illetve a trend fennmaradását jelzik az indikátoraink. Az MACD és a sztochasztikus oszcillátor április végén adták ki a szignált, az RSI pedig még március elején, ami azóta se tudott komolyan vehetõ vételi ajánlást mutatni. Mivel mindhárom értéke extrém alacsonynak mondható, ezért jó eséllyel jöhet egy felpattanás a kávé árfolyamában. A forgalmi adatok szerint is erõteljes elmozdulásnak kell jönnie, hiszen tavaly év vége óta nem volt ennyire gyér az érdeklõdés ezen árupiaci instrumentum iránt. A forgalom megöli a trendet, de a forgalom hiánya is.