Észak-Amerikába menetrendszerûen betört a sarkvidéki eredetû jeges légtömeg, elhozva ezzel a hóviharokat és rendkívül hideg telet. Talán ennek köszönhetõ, hogy Európában szokatlanul meleg van, kvázi felhúzta hozzánk az afrikai meleget. A sémát mintha már láttuk volna tavaly is. A növekvõ fûtésigény miatt természetesen rendkívüli mennyiségû földgáz szükséglet keletkezett USA-ban és Kanadában, ami a gáz árfolyam emelkedését indukálta. Az elmúlt két hét elsõ csúcspontja pont a tavaly decemberi maximumhoz húzható. Komoly korrekciós esés után ismét emelkedésnek indult arra a hírre, hogy a korai tél tovább tarthat a jósoltnál.
Mi várható?
Merész leszek, szerintem a tavalyi mozgások fognak ismétlõdni, legalábbis jó esély mutatkozik rá. Az elsõ hullám csúcspontja és a korrekció aljpontja is centre megegyeznek mindkét, kékkel kiemelt emelkedõ hullámban. Ez alapján a következõ hónapban elérhetõ lehet a pirossal behúzott, tavaly januárban elért magasság. Ahogy tavaly, idén is várhatóak a nagy csapongások, akár napon belül is, így a stop loss meghatározása szinte lehetetlen küldetés, így a gázkereskedés extrém veszélyes mutatvány! Ellenállás tehát a sárga szint, majd a 161,8%-os Fibonacci-célár. Felette a piros szint, majd a februári rally végpontja. Támasz az egy kötegben kanyargó exponenciális mozgóátlagok csokra, amit a zöld szint is erõsít. Alatta az októberi mélypont, majd a tavaly novemberi. A naprakész kereskedési stratégiához érdemes élõ jelentéseket nézni az amerikai idõjárási helyzetrõl, nagyban ettõl fog függeni a földgáz árfolyam mozgásának iránya.
Az MACD és RSI indikátorok változatlanul vételben állnak október vége óta, bár az MACD közel került az eladási jelhez. Az RSI ismét emelkedésbe fordult, azonban 70 fölötti értékrõl fordult le, amit eladási jelnek vehetünk. A sztochasztik állapota alapján ismét elõtérbe kerülhetnek a bikák.