A földgáz határidõs árfolyamát egyszerre két ellentétes irányú hírcsokor illetve félelem alakítja. A spekulánsok zöme nagyon hideg télre számít az Egyesült Államokban, ezért erõs gázkeresletre és ezzel együtt magasabb árra számít. Ezzel rajzolják a barnával kiemelt szélesedõ alakzat meredekebb felsõ szárát. Közben sorra látnak napvilágot olyan hírek, miszerint a földgázkészletek rekordokat döntögetnek, a Shell és a Taqa vállalatok az Északi-tengeren óriás földgázkitermelõ beruházásokat hajtanak végre, valamint az erõsebb dollár és a gyenge európai makro adatok is az áresés irányába mutatnak. Ezekkel együttesen alakult ki a szélesedõ alakzat alsó szára.
A szeptemberi elemzésben vázolt Elliott-ciklusra az utána következõ két hétben hozzáfejlõdött egy U-alak, ezekbõl együttesen jött létre a két hónap idõtávot átfedõ rózsaszín füles csésze alakzat. Az így kalkulált elsõdleges és másodlagos Fibonacci-célárak a nyilak végpontjainál találhatók és mindketten teljesültek. A barna szélesedõ alakzat jellegzetessége, hogy általában három árfolyamcsúcs figyelhetõ meg, ezek mind illeszkednek a felsõ szárra. Számításaim szerint ezt elértük. Az alakzat letörése nagy forgalommal kell, hogy megvalósuljon, érdemes lesz figyelni!
A mozgóátlagok az árfolyamhoz képest elég mélyen találhatók, egyedül az 50 napos kúszott fel az alsó barna szár közelébe, mely egy letörés esetén minimális támaszt nyújthat. A 120 és 200 naposak szorosan együtt haladnak, így vélhetõen dupla erõvel állnak ellen a lefelé ható erõknek. Az esés várhatóan a 200 napos mozgóátlag magasságában éri el alját.
Ebben az esetben a közkedvelt Commodity Channel indikátort (CCI)alkalmazom, mely egy momentum indikátor, ezért magával az árfolyammal nem foglalkozik. Egységnyi idõre visszatekintve analizálja az árfolyam helyzetét. A múlt figyelembevételével bizonyos fokú szabadság mellett alkalmazhatók a vételt, illetve eladást jelentõ jelek.