A Coca-Cola namíbiai palackozóüzemének tetejére 1740 szolárpanelt és kilenc invertert telepített, hogy lecsökkentsék a gyár energiafelhasználását. A tesztek alapján a panelek a gyár energiaigényének 9%-át fogják adni.
A beruházás összesen 5,7 millió namíbiai dollárba, azaz közel 110 millió forintba került, viszont az elemzések alapján az elkövetkezendő egy év alatt 832 tonna károsanyag kibocsátástól szabadul meg a cég. A Coca-Cola ezen kívül le akarja csökkenteni a termékek előállításához felhasznált víz mennyiségét, szám szerint 1 liter termékhez maximum 1,7 liter vizet szeretnének elhasználni. A Coca-Cola a napokban azt is bejelentette, hogy az „1985-ös New Coke” formula ismét a polcokra kerül. Ezt a bejelentését a Netflix sorozatával, a Stranger Things-szel közösen tette meg. Tudni kell azt, hogy a Stranger Things sorozat 1985-ben játszódik. Akkor forradalmisította először a Coca-Cola a céget. Ugyanis 1985. április 23-án a Coca-Cola egy nagyméretű reklámkampányt követően bejelentette, hogy megváltoztatja a kóla ízét. A Coca-Cola receptváltásának eredménye lett a New Coke. Az új termék bevezetése hatalmas kudarccal járt a Coca-Cola vállalat számára. Hamarosan visszatértek az eredeti recepthez és a terméket a továbbiakban „Classic Coke” néven forgalmazták.
A napokban jelent meg az a hír, hogy a Coca-Cola egyébként a világ egyik legnagyobb hulladék előállítója. Márciusban egy felhívás nyomására története során először közzétette, hogy mennyi csomagolást gyárt, így kiderült, hogy évi 3 millió tonna műanyag csomagolás köthető a Coca-Cola vállalathoz, ami 200 ezer új flakont jelent percenként. A soron következő Nestlé 1,7 millió tonna műanyag csomagolással „szerénykedik”.