Az ezüst árfolyam nem tudott az arannyal emelkedni, borzasztó gyenge viselkedést mutatott március elsõ felében.  Az orosz-ukrán háborús helyzet sem tudta eléggé befûteni. Hiába tört ki Ukrajna területén egy kvázi puskalövés nélküli háború, az ezüst charton nem láthatjuk ennek jeleit. Ezen gondolatmenet mentén erõs a gyanú, hogy az ezüstbõl sok spekuláns vette ki a pénzét és mozgatta át az aranyba. Az USA gazdaságának erõsödésére utaló makrogazdasági adatok érkeztek a hónap közepén, az ipari termelés 0,6%-kal nõtt februárban az elõzõ hónaphoz képest. A New-yorki FED feldolgozóipari indexe is javulást mutatott. Hamarosan érkezik a FED mennyiségi enyhítésével kapcsolatos újabb közlemény. Újabb 10 mrd dolláros vágást vár a piac

 

Mi várható?  A barnával jelölt oldalazó mozgsából február közepén sikerrel tört ki az ezüst árfolyamgörbéje, majd korrekciós szakasz érkezett. A zölddel jelölt, lefelé mutató ékelõdés nagy eséllyel trenderõsítõ technikai alakzatot takar. Ebbõl a múlt héten felfelé kitört, így várható a 161,8%-os Fibonacci-célár elérése a pirossal kiemelt ellenállásnál 23 dollár felett. Ez az ellenállás az októberi csúcshoz illeszkedik, így komoly szerepe várható. Amennyiben tovább tud emelkedni, úgy a 261,8%-os szintig rallyzhat, ahol szintén egy korábbi ellenállászónát fog találni. Esésre most kisebb az esély, de nem elhanyagolható. Támasz ez esetben az 50 és 120 napos átlagoknál várható, melynek esetében az utóbbi a barnával jelölt bázis felsõ szélére esik. Alatta csak a bázis alja állíthatja meg a zuhanást.

Az inikátorok közül az MACD hetek óta eladáson áll, ahogy ez az RSI esetében is érzékelhetõ. Az RSI a semleges zónában jár, így a vételt kiadó sztochasztikus oszcillátort akár támogathatja is. A február végi kiemelkedõen jelentõs mértékû forgalmi adatok alapján jutottunk arra a konkluzióra, hogy az ezüstöt eladó spekulánsok aranyba tették át pozíciójukat. 

Szólj hozzá