A World Gold Council adatai alapján a világ lakossága, fõleg Ázsiában továbbra is élénken vásárolja a befektetési célú nemesfémeket, aranyat, ezüstöt. Jót tett a közhangulatnak, hogy a UBS megemelte az aranyra vonatkozó célárát, amivel áttételesen az ezüst is jól járhat. Megszólalt Richard Fisher a dallasi FED elnöke és kitartott a QE likviditásbõvítõ program kivezetésének jelenlegi üteme mellett, hiszen véleménye szerint a FED megtette dolgát, a FED mehet.

Mi történt?  A világban tapasztalható zavargások ismét a menedékfémek felé terelték a spekulánsokat. Venezuelában a középosztály lázad a demagóg kormány hiánygazdasága ellen, a bosnyákok megunták a végtelen korrupciót és kilátástalanságot, Ukrajna ukrán fele pedig Európához szeretne csatlakozni. Az ukránok gyõztek Kijevben, viszont a Krím-félszigeten az orosz többség behívta Putyin orosz elnök felségjel nélküli hadi alakulatait és most nemzetközi krízishelyzet alakult ki. Az USA munkanélküliségi adatai sem hozták a várt javulást, azonban a chicagói BMI pozitív meglepetést okozott.

 

Mi várható? Az ezüst árfolyam február közepén sikerrel kitört az oldalazó mozgásból, ahol komoly támaszt nyújtó bázist hozott létre. A csatorna magasságára ráhúzhatjuk a Fibonacci-szinteket, és megkapjuk az emelkedés elvárható célárát a 161,8%-os vonalnál. Ezt a 200 napos mozgóátlagnál értük el, ami ellenállás szerepét tölti be. Jelenleg a 120 napos mozgó támasztja.

Az indikátorok alapján itt az idõ a rally korrekciójára. Az MACD indikátor ezt frissen jelezte, az RSI és STS pedig a 200 naposról történõ lefordulás után adta ki a szignált. Az oldalazás teteje erõs támasz, újbóli emelkedés során a másodlagos célárig mehet, melyet a piros vízszintes reprezentál az októberi csúccsal megerõsítve.

Szólj hozzá