Az akutális friss ezüst elemzés alapján a második legnépszerûbb nemesfém jóval stabilabban bírta a híreket, eseményeket. Gyakorlatilag 1 hónap alatt nem indul el semerre. A tõzsdei grafikonra nagy hatással volt január 10-én, hogy a vár 190 ezer helyett csupán 74 ezer új munkahely jött létre az USA-ban. A munkanélküliség közben 7%-ról 6,7%-ra csökkent, ami az elmúlt 6 év alapján rekord mélységet jelent. Elemzõk szerint a rendkívüli téli idõjárás miatt maradtak el a számok a várakozásoktól. Szintén a nemesfébe menekülést támogatja a hír, hogy az USA ipari termelési volumene decemberben csak 0,3%-kal növekedett a novemberi 1% után.
A technikai elemzés alapjai közé tartozik a népszerû Elliott-ciklus, melyet egy ideje szemmel követhetünk az aktuális tõzsdei grafikonokon. Az ezüst chart esetében nyár végén indult és most értünk a 4. pontba oly módon, hogy az idõtartományok is stimmelnek, nem csak az árfolyamelmozdulások. December óta látható a sárgával közrezárt tartományban történõ oldalazás. Ez mindössze 10% plusz-mínusz elmozdulást jelentett bármelyik irányba. Jelenleg esélyessé vált egy a 3.-nál is mélyebb, 5. Elliott-pont elérése. Ehhez az kell, hogy a 3.-nál található támasz szint elessen. A sötétkékkel kiemelt csökkenõ trendcsatorna komoly ellenállást jelent az ezüst árfolyamgörbének és jelenleg az 50 napos exponenciális mozgóátlag is kifejti az emelkedést gátló hatását.
December elején jó beszállót mutattak a technikai indikátorok, azonban 10%-nál nagyott hozamot nem tudtunk elérni, hiába telt el majdnem két hónap. Az oldalazás során túlvetté és túlértékeltté kezd válni az árfolyam, vagyis ha nem indul el sebesen az emelkedés irányába, akkor bizony eladási jeleket fogunk találni. Az MACD indikátor görbéi vészesen megközelítették egymást, a sztochasztikus oszcillátor pedig a 80-as értéknél kezd negatív szögbe fordulni. Vételeket most hanyagolnám, a kitörés után is lesz idõ bevásárolni. A short sem biztos, hogy jó ötlet, inkább a kivárást részesíteném elõnyben.