Ahogy az arany esetében, úgy a szintén menekülõeszköz ezüst esetében is nagy jelentõsége vol a mai FED döntésnek. Ezen a napon, vagyis december 18-án végre meglépte a piac által régóta várt QE csökkentést. Ennek értelmében a korábbi 85 milliárd dollár helyett már csak 75 milliárdot költenek az USA gazdaságának beindítására. A taperingnek, magyar szlengben tapírnak csúfolt esemény hatására az ezüst árfolyam rövid idõre heves kilövést és esét is produkált, azonban nap végére egyértelmû csökkenéssel zárt. A tél kezdete óta érezhetõ volt a piaci szereplõk várakozó álláspontra helyezõdése. Most hogy végre történt valami, érdekes lesz figyelni, hogy mennyire árazták ezt be elõre. Ha további nagy esés jön, akkor nem eléggé. Ha emelkedés, akkor talán túlságosan is.
Technikai alakzatok tekintetében szintén nagy a hasonlóság az arany és ezüst charton. Mivel mindkét nemesfémet ugyanazok a hírek, fundamentumok mozgatják, ezért nem várható nagy különbség a mozgásukban sem. Jelenleg is a sötétkékkel közrezárt csökkenõ trendben végez szabályos mozgást, melynek során mind korrekciós szintek tekintetében, mint idõtartományban tankönyvbe illõ pontosságú Elliott-ciklust kezd kirajzolni. Ha helyes volt a 4. pont kiejlölése, akor az 5. pontot vehetjük célba 18$ környékén.
Az MACD indikátor lagymatag vételi jelzést adott múlt héten, de ez a hírek miatt nem valószínû, hogy sokáig fennmarad. Az RSI két hete meggyõzõen jelzett vételt a 30-as szint áttörése során, azonban a 70-es magasság per pillanat elérhetetlennek tûnik. A sztochasztikus oszcillátor volt a leggyorsabban reagáló indikátorunk, pár napja kiadta a határozott eladási jelzést. További esésben támaszra a trendcsatorna alsó száránál és az elsõdleges 161,8%-is Fibonacci-cálárnál számíthatunk. Emelkedésben ellenállás az 50 napos mozgóátlaggal megerõsített 4. Elliott-pont és felette a felsõ trendszár.