A korábbi hónapokkal ellentétben ezúttal az ezüst sem úszta meg a komoly árfolyamesést. Az arannyal vállvetve zuhant utoljára júliusban látott mélységbe. Ennek legfõbb oka az Egyesült Államokban keresendõ. Rendre meglepõen jó makrogazdasági adatok érkeznek; a munkaerõpiac feltámadni látszik, az ISM index évek óta nem látott magasságba emelkedett, a lakásárindex is szépen araszol felfelé. Ezek hatására a FED is hamarosan elérkezettnek láthatja az idõt a QE széria enyhítésére, netán teljes leállítására. A piac vélhetõen már ezt árazza.
A legutóbbi elemzésben vizionált füles csésze alakzatból végül fordított füles csésze lett, ahogy az az ábrán lilával ki van jelölve. A fülre húzható Fibonacci-szintekbõl kaptuk meg a 161,8%-os célárat, ami 19$ környékén teljesült is. Jelenleg ebben az idõtartományban nem látszik semmi komolyabb technikai alakzat, ezért most koncentráljunk inkább az indikátorok jelzéseire a továbbiak tekintetében.
Mindhárom indikátor vételi jelzés közelében található, ám egyik se adott még ki vételi szignált! Az MACD görbéi összezártak, értékük -60 környékére tehetõ. Az RSI a mágikus 30-as érték alá esett, vagyis ha ezt a szintet ismét áttöri, akkor megkaptuk a véteki jelet! A sztochasztikus oszcillátor pedig gyakorlatilag vízszintesbe kilapult, innen bármilyen kis emelkedés is vételbe fordíthatja. Mindezek tükrében és a füles csésze célárának elérése miatt joggal várhatunk egy korrekciót, amivel a longosok is kereshetnek végre valamennyit az ezüstön. Ez esetben ellenállásra legkorábban a füles csésze nyakvonalánál találkozhatunk, majd szép sorban az 50, 120 és 200 napos exponenciális mozgóátlagoknál. Támasz a célárnál, majd alatta a június végi aljpontban található.