Az ezüst árfolyam november elsõ két hetében esni kezdett, melynek legfõbb okai az USA gazdaságában keresendõek. A legfontosabb hír, hogy kiváló harmadik negyedésves GDP adat érkezett. Minden várakozást felülmúlva 2,8%-os növekedést értek el! A foglalkoztatottak száma is váratlan mértékben, 204 ezer fõvel nõtt. Ilyen makroadatok után illik komolyan venni az USA kilábalási potenciálját. Ben Bernanke leköszönõ FED elnököt Janet Yellen fogja követni a poszton. Szenátusi meghallgatásán arról beszélt, hogy még tovább fenn kívánja tartani a QE3-at, hiszen az amerikai gazdaság még nem érte el azt a szintet, hogy a FED kivonhassa stimulusait. Viszont az elsõ adandó alkalommal meg fogja lépni, hogy visszatérhessen a klasszikus eszközökhöz.

 

Komoly optimista szemléletre van szükség ahhoz, hogy a kékkel kiemelt füles csészét belelássuk a grafikonba, de miért is ne? Jelenleg minden adott hozzá, a fül rész épülése zajlik. E szcenárión beteljesülése 27 dollár feletti ezüst árfolyamot eredményezhet. Kevésbé bizakodók és shortra spekulálók számára talán öröm, hogy a zöld érintõvel kiemelt emelkedõ trend az USA 3. negyedéves GDP adatára letört, így jó okkal nyílhatott sokaknál a shortláda. A fülre felrajzolt Fibonacci-segésdszintek 0%-os szintjén komoly támasz található, jelenleg harmadszor tartotta meg az ezüst árfolyam esést. A negyedik komoly próbálkozás valószínûleg sikeres lesz és megnézhetjük a júniusi mélypontot 18 dollárnál.

Az MACD még eladáson áll, viszont az RSI és a sztochasztikus oszcillátorok is komoly vételi jeleked adtak a napokban. Ha folytatódik az emelkedés, akkor az 50-120 napos átlagok közötti sáv lesz az elsõ erõs ellenállászóna, azt leküzdve pedig a sokszor bizonyított 200 napos. Felette a piros ellenállásszint nehezedik az árfolyamemelkedésre.

Szólj hozzá