Október második felében számos fontos makrogazdasági hír és adat látott napvilágot, azonban az ezüst jóval ellenállóbban viselte, mint a nagyot esõ arany. Az árfolyamot emelõ hatásúak voltak az USA munkaerõ-piaci adatai; egyrészt nõtt a segélykérõk száma, másrészt csak 130 ezer új munkahely jött létre a várt 138 ezer helyett. Ezek alapján az USA gazdasága továbbra is igényli a FED havi 85 mrd dolláros mennyiségi lazítását. A FED kamatdöntése alapján maradt az irányadó ráta 0,00-0,25%. A rally végét jelenthette a tapasztalt tõzsdések számára, amikor már a CNBC is hurráoptimista közvélemény-kutatást közölt az arany – és ezzel párhuzamosan az ezüst – várható további emelkedésérõl.

 

A technikai kép továbbra is jól fest a longra játszók számára, a június végén emelkedésnek indult, zölddel kiemelt trend továbbra is érvényben van. Most érkeztünk el ahhoz a ponthoz, hogy eldõljön, mennyire erõs támaszt tud ez nyújtani az esésnek indult ezüst árfolyamnak. Siker esetén a kékkel kiemelt dupla alj juthat érvényre és emelheti a görbét a nyárvégi csúcs környékére. Ezen szcenárió esetén ellenállásba ütközhetünk a közvetlen közleben tekergõ 50, 120, és 200 napos mozgóátlagoknál, majd az augusztusi csúcs magasságában.  Ellenkezõ esetben támaszra már csak a markáns korábbi aljaknál találhatunk.

Bár az MACD indikátor gyakorlatilag semleges állapotban van, de mégis az esés irányába áll és hamarosan kiadhatja az eladási jelzést, ha nem jön fordulat. A sztochasztikus oszcillátor volt a leggyorsabb, itt már csaknem két hete eladási szignált láthatunk. Az RSI szintén határozatlan, jelenleg nem látható újabb ajánlás az augusztusi eladási óta.

Szólj hozzá