November hónapban fõképp az Egyesült Államok gyengülõ növekedési kilátásai és romló makrogazdasági összképe emelték magasba az ezüst chartját. A közel-keleti konfliktus Izrael és Palesztina között még jobban ráerõsített az ezüst árának emelkedésére, hiszen rendszerint vészterhes és bizonytalan idõkben szokás nemesfémekbe menekülni. Október végén kifújt a QE3, azonban a piaci szereplõk újabb kvantitatív enyhítésre számítanak a FED részérõl, így újfent vásárolni kezdték az ezüstöt is.
Szeptember óta látszik kialakulni egy termetes dupla csúcs technikai alakzat, melyet sötétkékkel emeltem ki. Novemberben a második csúcsig szaladt az árfolyam, december során újra lejöhet a zöld vízszintes nyakvonalig. Amennyiben ezt letöri, úgy a kék nyíl végénél jelzett citromsárgával is hangsúlyozásra került elsõdleges Fibonacci szintig zuhanhat. Ez nevezetesen a nyáron épült emelkedõ háromszög felsõ, vízszintes szára, így innen jó eséllyel korrekcióra számíthatunk.
A forgalmi adatokra pillantást vetve észrevehetjük, hogy novemberben magas, némileg növekvõ forgalommal emelkedett a szeptember-októberi folyamatosan csökkenõ tendenciát megfordítva. Az MACD indikátor Barack Obama elnök újbóli megválasztásakor lendült vételbe, majd egészen december elejéig kellett várni az eladási jelzésre, mely azóta is érvényben van, így elsõ körben számítani lehet a nyakvonal elérésére. Az MACD mozgása kifejezetten nyugodt volt egész õsszel, egyértelmû vételi- és eladási szignálokat szolgáltatott.