Az ezüst pozitív januári teljesítményét az újév elsõ kereskedési napján a fiscal cliff rally indította. A költségvetési szakadék elkerülésére nagyot emelkedett az árfolyam. Nem tartott sokáig az öröm, másnap nyilvánosságra került az USA jegybankjának szerepét betöltõ FED egy jegyzõkönyve, melybõl kiderült, hogy a jegybankárok a tavaly megkezdett QE szériának véget kívánnak vetni. Ennek hatására nagy testû fekete gyertya alakult ki a charton.
Hó közepén a dollár gyengélkedése és a Japán Jegybank monetáris enyhítése hajtották fel az ezüst árfolyamát.
Múltkori elemzésemben egy nagy dupla csúcsra hívtam fel a figyelmet, melynek aktualitása továbbra is megmarad azzal a fejleménnyel, hogy a második szakasz idõintervalluma szélesebbre tolódott. A nyakvonal letörését lesz érdemes figyelni. A decembertõl februárig terjedõ szakaszban egy árbocszalag alakult ki a régebb óta fennálló csökkenõ trendben, így amennyiben a rózsaszínnel kiemelt technikai alakzatból kiesik az árfolyam, úgy komolyabb esésre számíthatunk.
A várható esést erõsíti az árbocszalag csúcsában beszûkülõ tér, a növekvõ forgalom és az MACD indikátor eladás közeli állapota. Ez utóbbiról tudjuk, hogy rendre késõn jelez, de cserébe megbízhatóan ad trendfordulós szignált. Mindhárom nevezetes exponenciális mozgóátlag ugyanazon magasságban húzódik, és a tapasztalat alapján nem érvényesül se támasz, se ellenállás szerepük. Esésben támaszt a nyár során kifejlõdött emelkedõ háromszög vízszintes szára szolgáltathat, mely az elõzõ havi elemzésben citromsárgával volt jelölve. Emelkedésnek nulla közeli valószínûséget adok, de ha mégis így történne, ellenállás legkorábban a novemberi csúcs magasságában várható.