Konkrétan az ezüsttel kapcsolatban nem sok hír látott napvilágot február során, de általában véve az aranyat mozgató események, adatok és jelentések mozgatják ezt is. Érdemes az arany elemzéssel összehasonlítani, nagyon sok mindenben egyeznek technikailag és alapvetõ trendekben is.
Múlt havi elemzésemben a rózsaszínnel jelölt árbocszalagra (szimmetrikus háromszögre) hívtam fel a figyelmet, lefelé mutató valószínûséggel, hiszen már nagyon a csúcsában kúszott az ezüst árfolyama. Ez a feltételezésem beigazolódott, tekintélyes esés következett be február során. Az aranyhoz hasonlóan az ezüst is egy csökkenõ csatornában halad egyre lejjebb. Érdekes, hogy mindkét sötétkék csatornaszárnál dupla alakzatokkal fordul vissza a másik irányba. Nevezetesen dupla aljakkal és dupla csúcsokkal.
A legutóbbi zöld dupla aljnál az MACD indikátor vételi jelzésre váltott, így még eggyel több ok szól a long pozíció felvétele mellett. A nyakvonal áttörése esetén elsõdleges célárunk a 161,8%-os Fibonacci-szintél várható. Ha az idõtartományt is figyelembe vesszük, valamint hogy a felsõ kék szár érintése idáig jó kapaszkodót nyújtott, úgy március vége, április eleje környékére tehetõ ennek elérése, ezzel együtt az alakzat kiteljesedése. Emelkedés során ellenállásként tekinthetünk elõször a dupla alj nyakvonalára, majd az 50 napos magenta színû exponenciális mozgóátlagra, mely egybeesik az elsõdleges célárral. Felettük a csatorna teteje szorítja le az árfolyamot, melyet támogatnak a 120 és 200 napos átlagok is. Esés esetén az elõzõ alj és a csatorna alsó szára tekinthetõk valamire való támasznak.