Az ezüst árfolyamának alakulása kísérteties hasonlóságot mutat az aranyéval. Ez nem véletlen, jellemzõen ugyanazok a hírek és adatok szokták mozgatni. Árpilis elején még volt remény a longosok számára az amerikai munkaerõpiacról érkezõ gyenge adatok és a Japán Jegybank monetáris lazításának hírére, melynek célja az országot sújtó defláció megfékezése volt. A központi bank programja révén jelentõs likviditástöbblet keletkezhet, ami az árak emelkedését eredményezheti.
A befektetõk ez ellen arany és ezüst vásárlásával védekezhetnek. Ezek voltak a pluszos hírek, majd jött a fekete leves. Rég nem látott zuhanást szenvedett el az ezüst, melynek okai ugyanazok, mint az arany esetében: QE széria végének belebegtetése, kiáramlás az árupiaci alapokból, EU bizonytalanság, és a pánikeladások.
Épp, mint az arany esetében, itt is korrekció jött a méretes zuhanás után. Az emelkedés a zölddel közrezárt emelkedõ trendcsatornában valósult meg. A Fibonacci-szintek segítségével láthatjuk, hogy az ideálisnak mondható 38,2%-os szint fogta meg, az 50% elérése kudarcot vallott. Miután lefordul róla, innentõl erõs ellenállásként tekinthetünk rá.
A forgalmi adatokat tekintve azonban bizakodóak lehetnek az árfolyam emelkedésre spekuláló játékosok. A meredek esést követõ fordulat kimagasló intenzitással valósult meg, és az érdeklõdés nem lankadt az ezüst iránt, sõt még nagyobb forgalmú nappal is találkozhattunk az elmúlt hetekben. A CCI indikátor továbbra is vételen áll, mióta alulról metszette a -100-as vonalat és egyelõre nincs jele annak, hogy ne folytatódhatna az emelkedés. Ehhez azonban ismét felfelé kell fordulnia a trendcsatorna aljáról! Támasz tehát a csatorna alja, alatta pedig az áprilisi mélypont. Emelkedésben leküzdésre várnak a nevezetes Fibo szintek, a csatorna teteje és növekvõ sorban egymás után az exponenciális mozgóátlagok.