A 22. és 23. hétre is várakozás miatti bizonytalan mozgás volt leginkább jellemzõ a devizapáron, amely egészen múlthét csütörtöki kamatdöntésig tartott. Arra várt a piac, hogy kiderüljön, hogy Draghi nem csak a levegõbe beszélt a májusi kamatdöntést követõ sajtótájékoztatón és valóban hajlandóak-e konkrét eszközökkel beavatkozni. A várakozás végül beigazolódott,  de nem az elvárt, 0.10%-os szintre vágták az irányadó kamatrátát, hanem egy 10 bázispontos csökkentéssel 0.15%-ra csökkentették.

A sajtótájékoztatón is mindent bevetett Mario Draghi, de a lazítási program bejelentésére sem tudott óráknál tovább gyengülni a dollárral szemben az euró árfolyam. Az ezt követõ pénteki NFP-re is csapkodással reagált az EUR USD keresztárfolyam, pedig  ezúttal egyáltalán nem okozott meglepetést az adat.

Technikai oldal

 

Mi történt?  A várakozások sokrétûsége miatt igen sok fals EUR/USD árfolyam elõrejelzés is született, de végül az események nem okoztak nagy meglepetést. Májusban újra próbálkozott a jegyzés a hetes esõ trendbõl való kitöréssel és az 1.40-es szint túlhaladásával, de az EKB kamatdöntés utáni sajtótájékoztatónak köszönhetõen ez nem tudott megvalósulni és a június eleji döntésre történõ várakozásokat árazta be a piac. Ennek következtében a feketével jelölt emelkedõ trendvonalig tudott leszúrni az árfolyam, ahol azonban technikailag is komoly támaszra talált az 1.35-nél összefonódó 100-as és 200-as exponenciális mozgóátlagban és a 38.2%-is Fibonacci szintben, így innen gyorsan fel is pattant az árazás.

 

Mi várható? A legfrissebb EUR/USD technikai elemzés alapján beszorulni látszódik az árfolyam az 50 és 38.2%-os Fibonacci szint, illetve a süllyedõ és emelkedõ trendvonalak közé, amelyekbõl rövidesen kitörni kényszerül valamelyik irányba. Az RSI és MACD indikátorok az árfolyammal együtt süllyednek, az elõbbi hosszú idõ után tudott a támaszként funkcionáló középvonala alá kerülni, a Stochastic viszont már a fordulás jeleit mutatja, megtörtént az alsó extrém tartományban való keresztezés, amely komolyabb felpattanásra utal. Fordulat jelei figyelhetõek meg a 23. heti gyertyában is, amely egy hosszú alsó kanócos dojiként az esés elbizonytalanodását és a vételi erõ érkezését szimbolizálja.

Szólj hozzá