A 18. hetet lassú emelkedéssel indította az EUR/USD devizapár,de mivel az amerikai makro adatok már-már túlságosan is kizöldültek, így a piacon egy esetleges jegybanki szigorítás miatti  aggodalom jelei is mutatkoztak. A használtlakás értékesítéseken túl a lakossági fogyasztás is nagymértékben bõvült, valamint a feldolgozó ipari ISM index is idén még nem látott számokkal hozakodott elõ. A következõ héten még inkább beindultak az események, fõként az utolsó két napon nem volt hiány volatilitásból a dollár piacán, ekkor a teljes eddigi emelkedést adta vissza dinamikus eséssel az EUR/USD kereszt. A pénteki kamatdöntés utáni  rallyt Mario Draghi verbális intervencióval fékezte az azt követõ sajtótájékoztatón,  amire péntekig 250 pontos eséssel reagált az árfolyam.

Technikai oldal

Mi történt? Az elmúlt héten másodjára is nekifutott az 1.40-es szintnek a devizakereszt, azonban a szárnyalás nem tartott sokáig, Draghi szavainak köszönhetõen ugyanakkora lendülettel szakadt vissza az 50%-os Fibonacciról az árfolyam, mint ahogy addig felszáguldott. Az emelkedõ trendet azonban a szakadás sem volt képes keresztbetörni, éppen a lilával berajzolt felfelé tartó vonalig nézett vissza az árfolyam, amely egybeesik a kanócok által kirajzolt hosszú távú csökkenõ trendvonallal, így ennek a visszateszje is megvalósult.

 

Mi várható? A két éves emelkedés tehát töretlen jelenleg, mivel egyaránt az emelkedõ és a süllyedõ trendvonalak felett tartózkodik az árfolyam, valamint az 50, a 100 és a 200 napos exponenciális mozgóátlag is alulról kíséri a kurzust. Felfelé ellenállást továbbra is az 1.40-es szint képez, ellenkezõ irányában a trendvonalak alatt komolyabb támaszt az 1.35-nél húzódó 38.2%-os Fibonacci szint nyújtana, amelynél az EMA-k is összefonódva biztosítanának alátámasztást az árazásnak.  Az RSI – Stochastic, párosból messzemenõbb következtetéseket jelenleg nem lehet levonni, az esésnek köszönhetõen lefelé tartanak, de távol az extrém értékektõl. Az MACD hisztogramján, azonban negatív divergencia figyelhetõ meg, amely az 1.35-ös forgatókönyvet valószínûsíti. Technikailag tehát még mindig az emelkedõ jelzések vannak túlsúlyban ezeken a szinteken, azonban egy ilyen masszív esés és a kemény szavak után minden kis rezdülést és fundamentumot ajánlatos figyelembe venni a következtetések leszûréséhez.

 

Szólj hozzá