Összességében sok változás nem következett be az EUR/USD árfolyamában az elmúlt két hétben, mindösszesen négy pippel került lejjebb a jegyzés a múlt heti zárásra a 26. hét nyitóértékénél. A legeseménydúsabb nap kétségkívül a július 3. csütörtök volt, az EKB kamatdöntés és sajtótájékoztató, illetve az egy nappal elõrébbhozott NFP adat miatt, amelyek pontosan egy idõpontban zajlottak. Az idõszak eleji rossz európai bizalmi index adatok szükségessé tették a piacok megnyugtatását az EKB által. Új lépések nem árazódtak be a korábbi 10 pontos kamatvágás és a gazdaságélénkítõ csomag bejelentése után, a várakozás inkább az eszközvásárlási program részletezésére irányult, amely be is következett a sajtótájékoztató során.

Az EKB elnöke, Mario Draghi bejelentette, hogy felgyorsították a program elõkészítését, így akár már a következõ, augusztusi ülésen megtehetik az ezzel kapcsolatos bejelentést, ezért ezt a tájékoztatót is felfokozott várakozás elõzheti meg. Eközben az NFP mutató lényegesen jobb lett a vártnál, különösen hogy az elõrejelzések alapján enyhe visszaesést árazott a piac, így heves megugrással reagálták le a részvényindexek és a dollár is egyaránt.

Technikai oldal

 

Mi történt? Továbbra is a feketével rajzolt emelkedõ és a világos kékkel jelölt esõ vonal közé szorult az euró dollár árfolyam. Az alsó trendvonal elérésekor a Stochastic indikátor jelezte a fordulatot és vissza is pattant a szintrõl, habár nem túl határozottan.  Alulról még mindig komoly támaszként funkcionál a 100-as és 200-as exponenciális mozgóátlag összefonódása, valamint a 38.2%-os Fibonacci szint is az emelkedõ trendvonalon kívül, így ennek letörése csak komoly lendülettel tudott volna megtörténni.

 

Mi várható? A technikai jeleken több értelmezés is megfigyelhetõ az EUR USD árfolyam várható alakulására nézve. A felfelé történõ elmozdulás mellett szólnak a kõkemény támasz szintek, illetve az, hogy a hetes esõ trendvonal felé már nem elõször kerülne az árazás. A lefelé mozgás mellett szól az RSI indikátoron és az MACD görbéin kialakult negatív divergencia felbukkanása, idén azonban még nem tudott az 1.35 környékén húzódó 38.2%-os Fibonacci szint alá kerülni a jegyzés, így érdemes megvárni a következõ momentumot a hosszabb távú mozgás irányára való következtetéshez.

Szólj hozzá