Nem szakadt meg az Európából érkezõ negatív hírek sorozata az utóbbi két hétben sem. A hó eleji kamatdöntés során az EKB alapkamat természetesen maradt 0.15% és az azt követõ sajtótájékoztatón sem hangzott el lényegi változtatás, megerõsítették Mario Draghiék, hogy folyamatban van az eszközvásárlási program elõkészítése. Deflációtól egyelõre nem tartanak és amíg nem erõsödnek fel az ezzel kapcsolatos félelmek, addig valószínûleg beavatkozásra sem fog sor kerülni.
A következõ hetet fõként a ZEW index nagyfokú alulteljesítése árnyékolta be, amely leginkább az orosz-ukrán helyzet várható negatív gazdasági hatásainak tudható be. A rossz adatokra az utolsó napokban még a gyengébb GDP adatok is rátettek egy lapáttal, így egyre növekszik a várakozás az EKB irányában, Draghiék azonban még továbbra is kivárnak.
Technikai oldal
Mi történt? A negatív fundamentumok hatására igen sok ellenállását átszakított a Eurostoxx 50 európai részvényindex árfolyama, a mozgóátlagok után a trendcsatornát is letörte. Az S2-es havi Pivot szint fogta meg végül a zuhanó árfolyamot, majd a felpattanásban egészen a 200-as exponenciális mozgóátlagig tesztelt vissza az index ármozgása. A fõbb mozgóátlagokat az intenzív esés ellenére sem hagyja figyelmen kívül az árfolyam, látható, hogy júliusban az 50-es mozgóátlag érintésekor is visszapattanás következett be, majd letörés után vissza is tesztelte azt a Eurostoxx árfolyam, csakúgy, mint legutóbb a 200-ast jelenleg.
Mi várható? Az indikátorokat vizsgálva látható, hogy kiválóan jelezték a korrekció bekövetkezésének idõpontját, az RSI és a Stochastic is az S2-es Pivot elérésekor adták be a long szignált. Az MACD-n már megvalósult a korábban a görbéken kialakult divergencia, a Stochastic már shortos szignál bejelzéséhez áll közel, az RSI pedig még mindig a túladott szint környékén mozog, így igen vegyes képet festenek egyelõre az indikátorok, nem lelhetõek fel egyelõre a jellegzetes együttállások.