Amerika mellett Európában is növekedés jellemezte a piacokat, az indexek többsége is magasabban zárta az idõszakot. Többek között a német, a spanyol, a francia index is emelkedett a fõbb európai mutatók közül, egyedül az olasz ITA40 tükrözött némi gyengülést a 19. hét végére két héttel korábbhoz képest. A Eurostoxx 50 egy bõ 50 pontos emelkedést produkált ezen idõ alatt, amely 1,8%-os erõsödést jelent.

Igen jó volt a hátszél is a makro adatoknak köszönhetõen, a használtlakás értékesítéseken túl a lakossági fogyasztás is nagymértékben bõvült, valamint a feldolgozó ipari ISM index pedig idén még nem látott számokkal hozakodott elõ és a szolgáltatóipari ISM is jobb lett a vártnál. A túlzottan optimista hangulat magával vonzotta a monetáris szigorítással kapcsolatos aggodalmakat, amelyet azonban a FED elsõ nõi elnöke, Janet Yellen sikeresen hárított, és Draghi a csütörtöki kamatdöntés utáni sajtótájékoztatón és felfelé beszélte a piacokat.

Technikai oldal

Mi történt? A hosszú távú emelkedõ trend mellett rövidebb síkon is sértetlenül megmaradt az emelkedés, egy pillanatra már a várt 3200-as szintbe is sikerült beleszúrni. A 18. heti nyitás képezte az idõszak minimumát és miután a következõ héten visszatesztelt erre a szintre nagy lendülettel indult tovább felfelé a legnagyobb európai részvényeket tömörítõ index.

Mi várható? Egyre több jel utal egy közelgõ korrekcióra, de erre trenden belül is bõven van tér,  még egy akár 200 eurós visszaesés sem jelentené a trend fordulását. A hetes 50-es EMA érintése már többször jelentette a korrekciók végét, ha pedig nem ez, akkor az alsó trendvonal parancsolt megálljt az esésnek.

Ezek jelenleg egymás közelében helyezkednek el 3000 eurónál, amely támasz szintnek a kerek szám is növeli a relevanciáját. Az indikátorok közül a Stochastic visszatért semleges szintre, viszont az RSI és az MACD indikátorokon negatív divergencia alakult ki, amelyek szintén támogatják egy korrekció lehetõségét.

 

 

Szólj hozzá