Kezdenek végre javulni a gazdasági mutatók Európában és ez a részvényindexeken is tükrözõdik. Enyhültek az utóbbi két hét során a recessziós félelmek, kedvezõbb negyedéves elõzetes GDP adatok láttak napvilágot. Az optimista ZEW index is meglepte a piacokat, a várthoz képest igen pozitív adat érkezett, amelynek következtében emelkedésnek indultak az európai indexek. Az elõzõ két heti éledezõ gazdasági mutatók egy fordulat elõszeleként is értelmezhetõek, a lazítási program is érezteti idõvel a hatását, de az Oroszországgal szembeni kölcsönös szankciók továbbra is visszavetik az igazán releváns növekedést és az elõzetes beszerzési menedzserindexek sem lettek éppen a legjobbak. Az Eurostoxx 50 Index +3.91%-ot, míg a DAX +4.50% erõsödéssel zárta a 46-47. heteket. 

Technikai oldal

Mi történt? A 2014 közepi 3320 eurós csúcs óta egyre inkább a fordulat jeleit mutatja az Eurostoxx 50 chart, az egyre alacsonyabban elhelyezkedõ csúcsok alacsonyabb aljakkal párosulnak. A fundamentumok változása hozhat módosulást a kialakulóban lévõ esõ trendet illetõen, jelenleg igen jelentõs vételi erõ uralkodik az európai indexben a trendiránytól függetlenül is. Felfelé tudott kitörni a korábbi elemzésben említett 50- és 61.8%-os Fibonacci szintek közül az Eurostoxx 50 árfolyam, amely során az exponenciális mozgóátlagokat is nagy lendülettel szakította át.

 

Mi várható? Az északi irány folytatódása esetén hamarosan ellenállásokba ütközhet az Eurostoxx 50 árfolyam: 3250-nél húzódik az esõ trendvonal – amelyet egyelõre még nem vennék túl relevánsnak- 3300-nál pedig a korábbi csúcsok foghatják vissza az ármozgás emelkedését. Rövidesen eladási jelzések alakulhatnak ki viszont az indikátorokon, az RSI töretlenül tart a túlvett zónája felé, a Stochastic pedig már elérte a felsõ extrém szintjét. Az MACD is csatlakozhat az eladási szignálok sorozatához a hisztogramon kialakulóban lévõ negatív divergenciával, de egyelõre még ez a jelzés is várat magára.

Szólj hozzá