Az EURO STOXX 50 index vezetõ blue-chip index az eurozónában. Az index összesen 50 részvényt tartalmaz a következõ 12 európai tagországból: Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Németország, Görögország, Írország, Olaszország, Luxemburg, Hollandia, Portugália, és Spanyolország.
Az EuroStoxx50 index szektorális eloszlása
Az Euro Stoxx 50 index országonkénti súlyozása
Az Euro Stoxx 50 index elsõ 15 vállalata, amelyek a legnagyobb súlyarányt képviselnek
Az EU Stoxx 50 index havi felbontású öt éves idõintervallumú lineáris skálája
A 2000-ben történt technológiai boom után az árfolyam zuhanásnak indult. 2002. december, és 2003. március között kialakult egy bullish beakaway gyertya alakzat, amely a csökkenõ trend végét jelezte. Az ATR indikátor a 487,6 pontos szintjével a csökkenõ piacban, rendkívül nagy hektikusságról árulkodott, ami szintén a trend fordulatát sejtette. Az RSI a túladottságot jelzõ állapotból fokozatosan kapaszkodott felfelé. Az árfolyam alakulásban az index 2004-ben letörte a FIBO-ból származtatott diagonális támaszvonalat, folyamatosan csökkenõ volatilitással, majd 2005. januárjában áttörte a 61,8%-os FIBO szintet a 3 004,3-as árfolyamszintnél.
A volt támaszvonal fölé már nem tudott felkapaszkodni az index, de a felfelé ívelõ trend továbbra is megmaradt. 2006-ban az RSI már túlvett állapotot közvetített.
2007. április június között egy evening star gyertya alakzat jött létre, ami erõs fordulós jelzést közvetített a piacnak, de április, és október között kialakult dupla csúcs alakzat megnövelte a bizonytalanságot, amit jól jelzett az ATR egyre meredekebben növekvõ értéke, nem beszélve arról, hogy az árfolyam és az RSI között augusztusban egy negatív divergencia alakult ki.
Az EU Stoxx 50 index havi felbontású öt éves idõintervallumú lineáris skálája
2007. novemberben megjelent egy akasztott ember [hanging man] gyertya alakzat, ami megadta az utolsó fordulós jelet az elõzõleg emelkedõ trend után. Az MACD-ben a 12 napos felülrõl keresztezte a 26 napos EMA-t. 2008. március és május között zászló alakzat lengedezett az esésben, majd ez megismétlõdött július és augusztus hónapok között. A forgalom növekedett az esésben, az árfolyam hozzátapadt a bolliinger alsó szalagjához, amit néha átlépett, az összes fontosabb támasz tört.
Miután egy év alatt több, mint 50 százalékot esett az index értéke, 2009. január és március között kirajzolódott egy bullish morning star gyertya alakzat, ami erõs jelzést adott a túladott piacnak a fordulatra.
Április és május között ellenállást jelentett a 76,40%-os FIBO szint a 2 540,8-as szintnél, de júniusban nagyobb forgalommal áttörte azt, és ekkor keresztezte alulról az MACD-ben a 12 napos a 26 napos EMA-t, ami által a shortosok tovább csökkentették a pozícióik kitettségét. Az emelkedésben a bûvös 61,8%.os FIBO szint mûködött, és ellenállást képzett a további árfolyam növekedés elõtt. Az árfolyam egy oldalazó trendcsatormában mozgott a 2 540, és a 3 000 pontos tartományban, amelyben 2010. január és november között az árfolyam, és az MACD között egy enyhén pozitív divergencia alakult ki. 2011. márciusában az árfolyam a 3 000 pontos szint fölé került, de ekkor elérte a bollinger felsõ szalagját. A két szalag jelentõsen összeszûkült, és az eddigi oldalazásból nagyobb elmozdulás következett lefelé, a 2 942,8 pontnál húzódó ellenállás fölé továbbra sem tudott az index tartósabban maradni. Az esésben ismét elérte a 2 000 pont alatti szinteket, de az 1 890,5 pontos szint már másodszor került tesztelésre. 2012-ben újra a 2 000 pont alatti szinteket ostromolta, de így 2 011 harmadik negyedévétõl egy dupla alj formáció alakult ki, ami által a játékosok optimistábban ítélték meg a piacot, és a 2007 óta elindult diagonális ellenállás fölé került az index. Az MACD-ben a 12 napos alulról keresztezte a 26 napos EMA-t, az árfolyam amennyiben leküzdi a 76,4%-os FIBO-nál húzódó ellenállást, tér nyílhat újra a 2 940 pontos szint tesztelésére, de az MACD nulla alatti szinten történõ oldalazása miatt még az emelkedés nem megerõsített, a forgalom tovább csökkenhet, a bollinger ismét szûkülhet.