Szinte nem telik el úgy nap, hogy ne jelennének meg újabb görög fejlemények, amelyek döntõ többségben a forrásszerzési próbálkozásokról és az egyre inkább szorító határidõkrõl szólnak. A Fitch Ratings március végi leminõsítése is csak rontott a helyzeten, egyre nehezebb körülményeket teremt magának Görögország.
Április elején lejárt egy fontos kötelezettségteljesítési határidõ, amit ugyan még sikerült teljesíteni, de igencsak megcsappant a görög államkassza, amelyet egyre kétségbeesettebben próbálnak betömni. A legújabb rendelet alapján felszólította a görög kormány az állami és közjogi intézményeket, hogy az összes pénzeszközüket utalják át a központi bankba. Ez természetesen nem tetszett az önkormányzatoknak, mivel semmiféle garanciát nem kaptak a pénzek visszafizetésére. Májusban az áprilisinál is nagyobb összegnek, 2.5 milliárd eurónak kellene az államkasszában rendelkezésre állnia a belföldi és a nemzetközi kötelezettségek teljesítéséhez, így Ciprasz államfõ már Angela Merkelt is felhívta némi extra kölcsön reményében. A görög csõd valószínûsége egyre növekszik, ennek 5 éven belüli bekövetkezésére már 90% fölötti eséllyel számolnak. A Fitch után a leminõsítõk sorához április közepén az S&P majd hónap végén a Moody’s is csatlakozott, így már a bóvli kategóriának is az aljához közelít Görögország. Mario Draghi a kamatdöntés utáni sajtótájékoztatóján diplomatikusan annyit nyilatkozott a kialakult helyzetrõl, hogy nem szeretne tervezni a görög csõddel, de szerinte ezzel a görög kormány sem számol. A kamatdöntés során ezúttal nem Draghi lepte meg a közönséget, mivel az alapkamat változatlan maradt és továbbra is kitart az EKB a jelenlegi programok mellett. Draghit és a biztonsági õröket azonban igencsak váratlanul érte egy tüntetõ, aki felugrott az asztalra, majd konfettit szórt az EKB elnökre. Az akciót késõbb a Femen nõjogi szervezet vállalta magára.
DAX Index
Korrekció szakította félbe a DAX Index eddigi töretlen emelkedését, a 12 400-as szintet már nem tudta relevánsan áttörni a német tõzsdeindex árfolyama. A megtorpanás során fej-váll alakzatot alakított ki az ármozgás, amelyet követõen az 50 napos exponenciális mozgóátlaggal és a Pivot szinttel egybeesõ nyakvonalat is alá tudta zárni a DAX árfolyam. Jelentõsen megnõtt így a további esések valószínûsége, amelyet egy a 11650-es szintnél elhelyezkedõ nyakvonalhoz való visszatérés, majd az innen való lefordulás még tovább növelne. Az indikátorok is támogatják az esõ mozgást, amelynek technikai célára kereken a 11 000 eurós szintnél húzódik. Ezen a ponton számos támasz esik egybe, amelyeket csak nagyon masszív eladási hullámmal tudna átszakítani a DAX index árfolyama, mint például a világoskékkel rajzolt emelkedõ trendvonal, a 38.2%-os Fibonacci szint, vagy az S1-es Pivot támasz szint.
Greece20 Index
Az április végi felpattanás ellenére továbbra is lefelé mutat a görög tõzsdeindex összképe, a fundamentumokból is kiderül,hogy számolnunk kell az extra kockázatokkal. Technikailag egy erõsebb támaszzónát alakított ki a görög index árfolyama 200 és 210 között, amelynek egy nagyobb hatású negatív hangulatú fejleménnyel nem elképzelhetetlen a letörése sem. A hó végi emelkedés a hosszú távú esõ trendvonalig hozta vissza a görög részvényindexet, ahol azonban alábbhagyó lendületet jeleznek az indikátorok, amely kevésnek tûnik az ellenállások átszakításához, így a további esések kaptak nagyobb valószínûséget.