Európából még mindig a görög válságé a legnagyobb visszhang, ami teljesen érthetõ, mivel totálisan kiszámíthatatlan a görög vezetés. Hónapokon keresztül húzódtak a tárgyalások a mentõcsomagról, amellyel megõrizhetné Görögország a fizetõképességét, és többször sikerült is nagyon közel kerülni a megállapodáshoz, de végül nem tudott megszületni az egyezség.
Ezt követõen Alekszisz Cipraszék referendumot írtak ki a megszorító intézkedések kérdésérõl, gyakorlatilag az államcsõd utáni idõpontra és végig az elutasítás mellett kampányoltak. A nem szavazatok kerültek többségbe végül, amelyet gyõzelemként könyvelhetett el a Syria, de ennek ellenére lemondott a pénzügyminiszter, hogy gördülékenyebben tudjanak haladni személye nélkül a további tárgyalások. Miután a görög nép kinyilatkoztatta, hogy nem kér a megszorításokból, Cipraszék olyan intézkedéscsomag elfogadására nyújtottak be javaslatot, amely még szigorúbb is az elutasítottnál. Szombaton a görög parlament is elfogadta a 13 milliárd eurós megszorító csomagot. A költségvetés feszesítésének fejében 2018 végéig 53.5 milliárd eurónyi forrást várnak és hangsúlyozzák, hogy Görögország mindenféleképpen az eurózóna tagja kíván maradni. Most az EU-nál a labda, napokon belül kiderülhet, hogy létrejön-e az egyezség. Az EU álláspontja is érthetõ, hogy nem mennek bele az adósság elengedésébe, mivel akkor gyakorlatilag bármelyik állam kérvényezhetné ezt. Megszorítások nélkül pedig olyan, mintha egy feneketlen kútba dobálnák folyamatosan a pénzt, aminek szintén szétesés lehetne a következménye, hiszen joggal kérdõjeleznék meg görög színvonal alatt élõ tagállamok, hogy miért õket finanszírozzák a befizetéseikbõl, amikor azt a saját fejlõdésükre is fordíthatnák.
DAX Index
Letörte a világoskék emelkedõ trendvonalát a német DAX index árfolyama. A görög válság következében egyelõre egy esõ trendcsatornát alakított ki a német index mozgása. Mivel ez még elég szûk, így könnyen elképzelhetõ, hogy nem lesz hosszú életû, inkább a fundamentumok mozgatják az indexeket, az indikátorok is semleges szinten tartózkodnak. A magas idõsíkon történõ kereskedéshez javasolt kivárni egy határozottabb irány kialakulását, vagy némi fényt a görög alagút végén.
Az egyezkedések már folynak a görögök által felkínált feltételekrõl, azonban az elsõ értesülések szerint nem tetszik a hitelezõknek a megszorító csomag. Valószínûleg ebben közrejátszik az eddigi kiszámíthatatlan görög vezetés is, de még sok az egyeztetni való, hogy végre minden fél számára elfogadható megoldás szülessen a görög válság kezelésére.