Továbbra is a devizahitelek elszámolási árfolyamától hangos a hazai gazdasági média – legalábbis amikor nem a nagy port kavart bevezetésre kerülõ reklámadó kerül éppen terítékre -, amelyekrõl elõzõ hét hétfõn jogegységi határozatban mondta ki a Kúria, hogy tisztességtelen a devizahitelek elszámolásakor alkalmazott árfolyamrés. A döntés nyomán beleavatkozhat a kormány a törlesztési árfolyamok meghatározásába. A defláció is megerõsítésre került a két hetes idõszak alatt, tovább süllyedt a fogyasztói árindex, legalábbis a termékek esetében és az energiaszektorban, a szolgáltatások terén némi emelkedés tapasztalható.

Annak ellenére hogy az ipari termelési bõvülés is több mint 10% az elõzõ évhez képest, nem tudott csökkenni az euró forint keresztárfolyam, az utóbbi két hétben 3 forintot gyengült a forint az euróval szemben, amely fõleg a technikai szintekre vezethetõ vissza.

Technikai oldal

 

Mi történt? A vártaknak megfelelõen bekövetkezett a gyengülés a forint euróval szembeni árfolyamában, amelyre több jelzés is utalt korábban.  A sötétkék vonallal berajzolt 313 forintos  ellenállási szintrõl egészen 302 forintig tudott visszatérni az árfolyam, ahol az emelkedõ trendvonallal és az 50-es exponenciális mozgóátlaggal való találkozáskor két fordított kalapács gyertyát is kirajzolt az euro forint árfolyam grafikon, a lefelé tartó mozgás lendületének megtörésére utalva. Ezt követõen egészen 307 forintig ugrott fel a jegyzés, ahol a Bollinger szalagok középvonala fogta vissza az emelkedést.

 

Mi várható? A felpattanást igen pontosan jelezte a Stochastic indikátoron kialakult szignál is, amely a középvonaláig tudott felkúszni. A középérték jellemzõ az RSI és az MACD indikátorra is, azzal a különbséggel, hogy az utóbbiak felülrõl érték el a középvonalat, így továbbra is lefelé tartanak, komolyabb jelzést viszont nem mutatnak az irányra vonatkozóan. Alulról azonban folyamatosan fogy a tér a keresztárfolyam mozgásából, amelybõl elõbb utóbb kitörés várható, már a Bollinger szalagok is közelítenek egymáshoz, amelyre egy kitörés elõszeleként tekinthetünk.

Szólj hozzá