Ezúttal nem tudtak jelentõsen kimenni újabb csúcsokra az amerikai részvényindexek, vegyes makroadatok érkeztek az elmúlt két hét során a tengerentúlról.  Múlthéten a leginkább figyelemmel kísért esemény a FED kamatdöntése és az azt követõ közlemény volt, amelyen azt várták a befektetõk, hogy ezúttal milyen információmorzsákat ejtenek el az amerikai jegybankárok a 2015-ben tervezett kamatemelési ciklusról. Kiderült hogy nem fogják elsietni a kamatemelés megkezdését Janet Yellenék, a következõ néhány kamatdöntõ ülésen még nem szándékoznak növelni a jelenlegi 0.25%-os irányadó kamatrátán.

Pozitívnak látja a gazdaság teljesítményét a FED elnöke, elsõsorban a jó munkaerõ-piaci mutatókra hivatkozva, így a dollár és a részvénypiacok is erõsödéssel reagáltak a fejleményekre. Az emelkedés hatására a részvényindexek is ledolgozták múlthéten az 50. heti korrekciót, így az S&P500, a Dow Jones, a NASDAQ és a Russel 2000 amerikai részvényindex is nagyon közel tudott zárni a két héttel ezelõtti nyitóértékéhez.

Technikai oldal

Mi történt? Az 50. heti korrekció hatására a trendcsatorna tetejének közelébõl egészen a 76.4%-os Fibonacci szintig szúrt le a Dow Jones amerikai részvényindex árfolyama, amellyel az emelkedõ sáv közepét érte el az index árazása. A következõ heti emelkedés is a szakadáshoz hasonló intenzitással történt, így a történelmi maximumtól kevesebb mint 1%-kal marad el a Dow Jones jelenlegi árfolyama.

 

Mi várható? Az emelkedõ trend teljes mértékben sértetlen maradt a visszaesés következtében, így továbbra is a fõtrend iránya a meghatározó a Dow Jones index mozgásában, viszont újra közel került az árfolyam a trendcsatorna felsõ vonalához. A Stochastic a felsõ tartományában történõ keresztezéssel helyesen jelezte elõre a visszaesést, azóta semleges értékekhez tért vissza. Az RSI és az MACD is közömbös szinteken tartózkodik, így egyelõre jelzések nélkül közeleg az év utolsó néhány kereskedési napja.

Szólj hozzá