A Dow árfolyama áprilisban megint újabb csúcsot állított fel, egyfajta konszolidációt figyelhettünk meg a 14400-as szint felett, amelynek márciusban kiemelt figyelmet szenteltünk, hiszen közvetlenül a 100%-os (14572,85) Fibonacci szint alatt helyezkedik el. A kurzus fejlõdése az 50 és 200 napos mozgóátlagok felett zajlott, azokat továbbra is tiszteletben tartotta a piac, ezért egy jelentõsebb korrekció ismét elmaradt. Az amerikai index 2012 novembere óta egy emelkedõ trendcsatornában mozgott, de április közepén kilépett belõle. A kurzus április 17-én tört ki a növekvõ trendcsatornából, majd az árfolyam a vizsgált idõszak végéig közvetlenül a trendcsatorna alsó támaszvonala alatt fejlõdött, ezzel ellenállás szerepet töltött be.

dow április

Mi várható? Úgy tûnik, hogy a 100%-os Fibonacci szint körüli oldalazással a kurzus ezen a szinten jelentõs támaszt épített ki, amellyel akár erõt is gyûjthetett a további rallyhoz. A mozgóátlagok alapján emelkedõ Dow Jones indexre számíthatunk. A technikai indikátorok eladási jelzései beárnyékolják a pozitív képet, egy komolyabb korrekció esélye folyamatosan nõ, hiszen az újabb és újabb csúcsok meghódításával természetes lehet a befektetõi profitok realizálása.

Fundamentális oldal

Összefoglalás: Az amerikai gazdasági növekedés – ahogyan azt a FED gazdasági körképe írta – továbbra is szinte minden szektorban enyhe és lassú. Nem szabad elfelejteni, hogy a kormányzati megszorítások értéke 85 milliárd dollár az idei évre, amely visszavetheti a gazdaság teljesítményét, és ennek hatása késõbb jelentkezik majd. A munkaerõ piaci, beruházási adatok továbbra is vegyesek, rövid- és középtávon is jelentõsek a kockázatok a jövõbeni növekedés tekintetében, és a feldolgozóiparban is törékenyek a kilátások. Április hónapban további jegybanki lazítással nem lehetett számolni, viszont a jelenlegi kondíciók (kamatszint és kötvényvásárlási összeg) idei fennállására számítanak az elemzõk. A nulla körüli kamatszint és a korlátlan likviditás vállalati oldalról könnyen megoldható és olcsó finanszírozást jelent, nyilván ez is hozzájárult ahhoz, hogy a vállalati gyorsjelentések jelentõs része profit tekintetében túlteljesítette az elemzõi várakozásokat. 

Szólj hozzá