A Dow árfolyama a 19. hét végére ismét újabb csúcsot állított fel, ezzel sikeresen legyõzte a 15000 pontos szintet. A kurzus fejlõdése az 50 és 200 napos mozgóátlagok felett zajlott, azokat továbbra is tiszteletben tartotta a piac, így a korrekció ismét elmaradt. Az amerikai index 2012 novembere óta egy emelkedõ trendcsatornában mozgott, de április közepén kilépett belõle. A 19. héten azt láthattuk, hogy a Dow Jones árfolyama ismét visszatért az emelkedõ trendcsatornába, mivel a kurzus a trendcsatorna alsó támaszvonala fölött fejlõdött. Az alsó támaszvonal ellenállásból támasszá vált május 7-e után, ezt jól prezentálta a kurzus mozgása is, hiszen a gyertyák mélypontjai a támaszvonalra illeszkednek. A Stochastic eladási jelzését nem támasztja alá a másik két technikai indikátor. Az RSI oszcillátor értékei súrolták az eladási zónához tartozó határ egyenest, az MACD vonala pedig alulról metszette a szignálvonalat, de pozitív tartományban, ezért jelzésként nem értelmezhettük.
Mi várható? Jó meglátásnak bizonyult, hogy az árfolyam építkezett, mivel a 100%-os Fibonacci szint körüli áprilisi oldalazással a kurzus jelentõs támaszt épített ki, amellyel erõt gyûjtött a további rallyhoz. A Dow jegyzése az 50 és 200 napos mozgóátlagok fölött helyezkedett el, így ez alapján emelkedõ indexre számíthatunk. Azonban minél jobban fokozódik a korrekció nélküli szárnyalás, annál nagyobb a valószínûsége egy természetes profitrealizálással járó visszatesztnek.
Fundamentális oldal
Összefoglalás: A kedvezõ vállalati gyorsjelentések éppúgy erõsítették a vezetõ amerikai indexet, mint a kedvezõ makrogazdasági adatok. Nemzetközi vizeken evezve jó szelek fújtak. Az Európai Központi Bank kamatcsökkentésének örültek az amerikai befektetõk is, míg a kedvezõ euró zóna inflációs adatok és a német gazdaság javulása is pozitívan befolyásolták az optimista pénz- és tõkepiaci hangulatot. Az amerikai ingatlanszektorból és munkaerõpiacról is rendre kedvezõ számokat láttunk. A folyamatban lévõ lakáseladások emelkedtek, a heti új munkanélküli kérelmek száma újabb és újabb mélypontot ért el, a munkanélküliségi ráta csökkent és az új állások bõvülésének üteme is túlteljesített. A feldolgozóipar és szolgáltató szektor kilátásai romlottak, úgy tûnik, hogy az amerikai fogyasztás húzta a gazdasági növekedést. A javuló makro adatok alapján a FED jegybankárok akár még idén csökkenthetik a kötvényvásárlás összegét, amely részvénypiaci szempontból nem biztos, hogy kifejezetten jó hír.